1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polisin Trafikte Geçiş Üstünlüğü
Polisin Trafikte Geçiş Üstünlüğü

Polisin Trafikte Geçiş Üstünlüğü

Siirt Emniyet Müdürü Celali Topuz, polislerin trafikte geçiş üstünlüğünü zorunlu hallerde kullanmaları gerektiğini belirtti.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürü Celali Topuz, polislerin trafikte geçiş üstünlüğünü zorunlu hallerde kullanmaları gerektiğini belirtti.

Emniyet Müdürlüğü tarafından ilde görevli polis memurlarına yönelik olarak düzenlenen "Trafikte Güvenli Sürüş" konulu konferansta konuşan Emniyet Müdürü Celali Topuz trafiğin güvenli olarak yürütülebilmesi için herkesin kurallara uyması gerektiğini bildirdi. Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında meydana gelen iki ayrı kazada iki meslektaşlarını kaybettiklerini hatırlatan Topuz, "Trafikte güvenli sürüş hepimizin kurallara uyması ile sağlanır. Emniyet Müdürlüğü personeli olarak bizim öncelikle kurallara uyarak örnek olmamız gerekir. Polis teşkilatı olarak görev esnasında geçiş üstünlüğümüz olan haller var. Bunları istismar etmememiz gerekir. Bu haklarımızı görev zorunluluğu olan hallerde kullanmalıyız. Özellikle özel araçlarımızla seyahatlerimizde kesinlikle böyle bir yola başvurmamalıyız" dedi.

Konferansta konuşan Emniyet Amiri Murat Ardıç, kazaları önlemeye yönelik olarak kullanılan araçlar konusuna değindi. Ardıç, şunları söyledi:

"Araç içinde kullanılan emniyet kemeri, hava yastıkları ve benzeri araçlar bizim can güvenliğimizi ve kazalardan en az etkilenmemizi sağlamayı amaçlamaktadırlar. Ancak bunların kullanılması kadar da doğru yöntemlerle kullanılması da önem taşıyor. Hiçbir araç hızlı seyirlerde yüzde 100 güvenli değildir.''

Emniyet Müdürlüğü üst düzey yöneticileri ve polislerin izlediği konferansın ardından mini bir kokteyl de verildi.

Bu haber toplam 2375 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!