1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polisi taşlayanlardan 1 kişi cezaevine kondu
Polisi taşlayanlardan 1 kişi cezaevine kondu

Polisi taşlayanlardan 1 kişi cezaevine kondu

Siirt Belediyesinin müzik şöleninde, terör örgütünün propagandasını yapan ve güvenlik güçlerine taşlı saldırılarda bulunanlardan 1 kişi cezaevine gönderildi.

A+A-

Siirt Belediye Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organizesinde İlimiz Merkezinde 30.11.2009 günü müzik şöleni tertip edilmiş olup etkinlik sırasında; terör örgütü elebaşı Apo ile terör örgütü ve örgüt mensupları lehine övücü nitelikte yasadışı sloganlar atan ve terörist başının posteri ve terör örgütünü simgeleyen bez parçalarını açan, güvenlik güçlerine taşlı saldırı eylemini gerçekleştiren şahısların tespitine yönelik yapılan çalışmalarda onbeş (15) şahıs yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultunda gözaltına alındığı bildirildi.

 

 16-17 Aralık 2009 tarihlerinde haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartılan onbeş (15) şahıstan, Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra yaşı küçük onbir (11) şahıs serbest bırakılmış, diğer dört (4) şahıs ise C. Savcılığı tarafından ifadeleri alındıktan sonra iki (2) şahıs Savcılıktan serbest bırakılarak diğer iki (2) şahıs ise tutuklanma talebi ile Siirt Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilmiştir. Siirt Sulh Ceza Mahkemesi tarafından bu iki (2) şahıstan, K.C. isimli şahıs serbest bırakılmış, A.T. isimli şahıs ise tutuklanarak İlimiz Cezaevine teslim edildiği öğrenildi.

 

Bu haber toplam 2476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!