1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Polis olmak isteyenler için kurs verilecek
Polis olmak isteyenler için kurs verilecek

Polis olmak isteyenler için kurs verilecek

Siirtliler.Net Derneği ile Siirt Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Polis Meslek Yüksek Okulu’na giriş için hazırlık kursuna kayıtlar başladı.

A+A-

Siirtliler.Net Derneği’nden yeni bir etkinlik daha… Siirt Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılacak faaliyetle polis olmak isteyen gençler sınavlara hazırlanacaklar.

YGS sınavından 260 puan alan ve Polis Meslek Yüksek Okulu giriş sınavlarına katılacak katılımcıların hazırlık kursu Siirtliler.Net Derneği ve Siirt Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü’nce ortaklaşa gerçekleşiyor. Spor parkuruna ve yazılı mülakata girecek adaylara yönelik eğitim çalışmaları başladı.
 
Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak tarafından da desteklenen eğitim kursu Polis Meslek Yüksek Okulları giriş sınavına katılan tüm polis adaylarına açık olacaktır. Siirtliler.Net Derneği ve Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından verilecek eğitimler sonrasında polis olmak isteyen adayların verilecek eğitimlerle spor ve yazılı mülakatta başarılı olmaları sağlanacaktır.
 
Polis Meslek Yüksek Okulu'na başvuru yapan adaylar Siirt Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü’nce yapılacak incelemelerin ardından kabul edilecektir.
Bu haber toplam 2977 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!