1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Polis Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet coşkusu
Polis Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet coşkusu

Polis Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet coşkusu

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu 4'üncü dönem mezunları için tören düzenlendi. Bu dönem 104 öğrencinin mezun olduğu açıklandı.

A+A-

Polis Meslek Yüksek Okulu 4'üncü dönem mezunları için düzenlenen törende konuşan Siirt Valisi Musa Çolak, 30 Haziran 2010 günü İlimiz Pervari İlçesi, Sarıyaprak köyü kırsalında konuşlu bulunan üs bölgesine, bölücü hain terör örgütü mensuplarınca yapılan hain saldırı sonucu, 5 Vatan evladımızı şehit verdik. Olay bölgesinde yapılan operasyonlar sonucu, Kahraman güvenlik güçlerimizin azimli ve kahramanca mücadelesi sonucu, 12 hain bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi. Kahraman güvenlik güçlerimize yapılan bu hain kahpece saldırıyı nefretle, şiddetle lanetliyorum.

 

Bölücü Terör örgütü bitirilene kadar bu mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, Bu saldırıların, Devletimizi ve milletimizi zayıflatacağını, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacağını düşünenler, büyük gaflet içindedirler. Terörü kullanan, onu himaye eden ve destek verenler, hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklardır. Bu kanlı oyunların hedefi; Milletimizin birliği ve beraberliğidir. Bu topraklarda asırlardır var olan kardeşlik hukukudur, barış iklimidir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve tüm güvenlik güçlerimize, bu mücadelede gösterdikleri üstün başarı ve fedakârlıkları için bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. En değerli varlıklarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum”, dedi.

 

Mezun olan Polis adayı Memurlarına seslenen Vali Musa ÇOLAK” İçinizdeki bu görev aşkı ve vatan sevgisinin asla sönmeden, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin iç güvenliğini ve milletimizin huzur ve asayişini sağlama konusunda canla başla çalışacağınıza dair olan inancım tamdır. Polis aynı zamanda devletin vitrinidir. Vatandaş, polisin şahsında devleti görür.” Dedi.

 

Dönem birincisi Mustafa Gökçekuyu bir konuşma yaparak yaş kütüğüne plaket çaktı. Daha sonra ilk üç dereceye giren başarılı öğrencilere ödülleri Vali Çolak tarafından verildi. Mezuniyet töreni resmigeçit ile sona erdi.


Törene 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Şafak Gök, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Ağır Ceza Reisi Yıldırım Şafak, Kamu kuruluşlarının Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mezunların aileleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Bu haber toplam 2469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!