1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polis Memuru Yamaner için Camide buluştular
Polis Memuru Yamaner için Camide buluştular

Polis Memuru Yamaner için Camide buluştular

Siirt’te Pkk bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonda Şehit düşen Polis Memuru Yalçın YAMANER için Mevlid-i Şerif ve Hatim duası okundu.

A+A-

Yatsı namazının ardından, Ensar Camisi'nde mevlit programı düzenlendi.

Cami İmamhatibi Ramazan Toprak tarafından okunan mevlitte şehit Yamaner'in silah arkadaşları gözyaşlarına hâkim olamadı.

Mevlit öncesi, Peygamber Efendimiz ve sahabelerin yaşantısından ve Şehitlik mertebesinin yüceliğinden kısa kesitler anlatan Ensar Camii İmamhatibi Ramazan Toprak Polis memuru Yalçın Yamaner'in ulvi bir mertebe olan şahadete ulaştığını, Kur'an-ı Kerim'de yüce Allah'ın, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler. Fakat siz bilmezsiniz' diye buyurduğunu ifade etti.

İl Müftü Vekili Zeki Dildirim vatandaşların ve ildeki Kuran Kurs öğrencilerinin Şehit Polis Memuru Yalçın Yamaner ve tüm aziz şehitlerin ruhlarına ithaf edilmek üzere 27 hatmi şerif okuduklarını belirtti.

İl Emniyet Müdürü Metin Özkan gazetecilere yaptığı açıklamada, mevlit programının il sakinleri tarafından düzenlendiğini söyledi.

Program, Siirt’teki Kuran kursu öğrencileri ve vatandaşlar tarafından daha önce okunan 27 hatim duasının yapılmasıyla sona erdi

Mevlit programına İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Şehidin silah arkadaşları, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cami çıkışında vatandaşlarla tokalaşıp sohbet eden Emniyet Müdürü Özkan, vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Ulus Mahallesi'nde 15 Ocak'ta eylem hazırlığındaki terör örgütü PKK mensuplarının kaldığı adrese düzenlenen operasyonda polis memuru Yalçın Yamaner, teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanmış, Siirt Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. 

mevlut1.jpgmevlut2.jpg

Bu haber toplam 2512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!