1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Polis Amca Okulu’nda engellilere yönelik etkinlik
Polis Amca Okulu’nda engellilere yönelik etkinlik

Polis Amca Okulu’nda engellilere yönelik etkinlik

Siirt Şehit Polis Hayrettin Şişman İlköğretim Okulu tarafından SODES kapsamında hazırlanan “Engellilere Bilgisayar ve İnternet Kullanımı” projesi, önemli başarılara imza atıyor.

A+A-

Ocak ayında başlayıp Haziran'da sonuçlanacak olan projeye, çoğunluğunu çocuk ve gençlerimizin oluşturduğu birçok engelli vatandaşımız katılıyor.

Proje etkinliklerinden biri olan 3 sağlık taramasından ilki gerçekleştirildi. Masrafların tamamının proje tarafından karşılanan engelli kursiyerlere sağlık taraması yapıldı.

Engellilerimizin bilgisayar ve internet ile tanıştıktan ve kendilerine duyulan ilgiden sonra yüzlerinde beliren tebessüm insana çok şeyi ifade etmeye yetiyor.

Ş.P.H.Ş İlköğretim Okulu Müdürü ve proje koordinatörü Metin Turhan, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada; “Projemizin amacı, engellilerimizin bilgisayar ve internet ile buluşmasını sağlamak, proje çerçevesinde engelli haklarını hatırlatmak, engellilerimize biri diş olmak üzere 3 tane sağlık taraması hizmeti sunmaktır. Sağlık taramalarından ilkini gerçekleştirdik. Kursiyerlerimizin kırtasiye giderlerinde olduğu gibi, bu sağlık taramasında da tüm masraflar proje tarafından karşılanacaktır. Projemiz dahilinde engelli kursiyerlerimize 2 gezi düzenlenecek.” dedi.

Engelli vatandaşlarımızı bir arada görenlerin duygulu anlar yaşadığı da gözden kaçmadı.

Bu haber toplam 3322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!