1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Platform kadına şiddeti kınamakla kalmayacağını açıkladı
Platform kadına şiddeti kınamakla kalmayacağını açıkladı

Platform kadına şiddeti kınamakla kalmayacağını açıkladı

Siirt Gönüllüleri Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladıkları yazılı basın açıklamasında “Kadına şiddeti kınamakla kalmayacağız” dedi

A+A-

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi

8 Mart dünya kadınlar gününde SGP Siirt Gönüllüleri Platformu olarak;

Özellikle Güneydoğu’da yaşayan Kadınların Erkek egemen dünyada güçlü kılacak egitim olanaklarından daha fazla yararlanması adına çalışmalar yapacağız.

Kadına şiddeti sadece kınamayıp aynı zamanda şiddetin önüne geçilmesi hususunda gerekli adımların atılması adına fikirler ortaya süreceğiz.  

Kadın cinayetlerinde en ağır cezaların verilmesi, Cinsel ve Psikolojik taciz ile yaptırımların son bulmasında taraf olacağız.

Erkeklerin Kadın istismarına dönen ayrımcılığının yapıldığı her ortamın tespit edilerek kamuoyunda paylaşarak tepki algısı oluşturacağız.

Kadınların parlamentoda daha fazla temsili için teşvik edilmesi ve kadın adayların tüm siyasi partilerce ön sıralarda tercih edilmesi hususunda her platformda görüş bildireceğiz.

Bu 8 Mart’ta da, yüz elli yıl önce ortaya koyulan kadına şiddet unsurunun ortadan kalkmasını temenni ediyoruz.
Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu olan kadın erkek eşitliğinin, aileden başlayarak toplumsal yaşamın her alanına ilk eğitimi veren Anne yani kadın elinden geçtiğini tekrar anımsatıyoruz.

SGP Siirt Gönüllüleri Platformu olarak, Dünya kadınlar gününde yasalarda ve yaşamda özellikle Güneydoğu'nun ana sorunu olan Çocuk gelinler sorununun çözüme kavuşturulması adına kararlı bir devlet politikasının yürütülmesini talep ediyoruz.

Dünya kadınlar günü tüm kadınlarımıza kutlu olsun.

SGP Siirt Gönüllüleri Platform

Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!