1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Pkk'ya kapılarını kapatan Siirt, Türkiye medyasında
Pkk'ya kapılarını kapatan Siirt, Türkiye medyasında

Pkk'ya kapılarını kapatan Siirt, Türkiye medyasında

Bir süredir Pkk tarafından "hain" ilan edilen Siirt, Pkk'ya kapılarını kapamasının ardından Türkiye medyasında geniş yankı buldu.

A+A-

Güneydoğu'nun kimi şehirlerinde ve ilçelerinde terörü tırmandıran ve çatışmaların yaşandığı bölgeleri yaşanmaz hale getiren Pkk ve siyasi uzantısı aylardır çatışma ortamını Siirt'e de taşımamak istemelerine rağmen Siirt bu oyuna gelmedi.

Kürtleri, Arapları ve Türkleriyle terörü kendi şehrinde istemeyen, Pkk'ya ve siyasi uzantısının tüm çağrılarına kulak tıkayan Siirt, örgüt tarafından "hain" ilan edilen şehirler arasında yer aldı.

Dün Siirt il merkezinde vatandaşların ihbarıyla Pkk'lıların kullandıkları hücreevi baskınında çıkan çatışmada da Siirtli vatandaşlar terör örgütüne kapılarını kapadı. Kürtleri, Arapları ve  Türkleriyle terör örgütü Pkk'ya ve siyasi uzantısına mesafeli duran Siirt'in verdiği mesaj dünkü çatışmanın ardından Türkiye medyasında geniş yankı buldu.

ÖRGÜTE VE SİYASİ UZANTISINA YAKIN DURAN HESAPLARDA HAKARETLER

Siirt'in terör örgütü ve siyasi uzantısına mesafeli duruşu nedeniyle Pkk'ya ve siyasi uzantısı partiye yakın olan sosyal medya hesaplarında Araplarıyla, Kürtleriyle bir bütünlük oluşturan Siirtlilere ağır hakaretler edilerek "hain" ifadeleri sıklıkla kullanıldı.

İşte Siirt ile ilgili atılan manşetlerden bazıları:

siirt1-004.jpgsiirt2-004.jpgsiirt3-004.jpgsiirt4-003.jpg

Bu haber toplam 4908 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!