1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. PKK ve BDP'den Siirt Esnafına ŞOK Tehdit!
PKK ve BDP'den Siirt Esnafına ŞOK Tehdit!

PKK ve BDP'den Siirt Esnafına ŞOK Tehdit!

12 PKK’lının cenazesinden bir gün önce aralarında BDP’li belediye meclis üyelerinin de bulunduğu bir grubun Siirt esnafını dolaşarak tehdit ettiği ortaya çıktı.

A+A-

Siirt’te 12 teröristin ölümü sonrası esnafa zorla kepenk kapattırdığı iddiasıyla “Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme”, “Terör örgütünün propagandasını yapma”, “İş ve çalışma hürriyetini ihlal” suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan 7’si tutuklu 13 sanıklı davanın gizli oturumunda Şafak 56, Mehtap 56, Mizgin 56 ve Tarık 56 kod isimli gizli tanıkların açıklamaları tehdit gerçeğini gözler önüne serdi.

Dükkanları tek tek dolaştılar

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk olarak gizli tanık Şafak 56 dinlendi. İşyerlerinin kapatılması için tüm esnafların cenazeden bir gün önce dolaşıldığını aktaran gizli tanık Şafak 56, “Tüm esnafların dolaşıldığını ben diğer esnaf arkadaşlarımın beyanlarından öğrendim. Kalabalık bir grup rastgele gruplar halinde işyerlerine girerek, ‘Yarın kepenklerinizi kapatacaksınız. Kapatmayan olursa camlarınızı indireceğiz. Dükkanlarınıza Molotof atacağız’ dediklerini de yine esnaf arkadaşların beyanlarından öğrendim. Benim iş yerimin önüne gelen ise Kurtalan Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan E.E isimli bayandı. Bana hitaben, ‘12 şehidimiz var. Bu yüzden yarın kepenkler kapatılacak. Aramızda kesin karar aldık. Eğer açan olursa camlarını aşağı indireceğiz’ dedi. Bunun üzerine bende kendisine, ‘herkes kapatırsa ben de kapatırım’ dedim. Korktuğumdan ve işyerime zarar geleceğinden dolayı bende bir gün sonra iş yerimi açamadım. 3-4 kişi sırayla diğer dükkanları dolaştılar” dedi.

12 şehidimiz var kepenk kapat

Diğer gizli tanıkların ifadelerinde de şu sözler yer aldı: “15 Mayıs 2011’de 8-10 kişilik bir grup işyerime geldi. Diğer işyerlerinin de bulunması ve kalabalık olmaları nedeniyle işyerinin kapısının önünde bana karşı, ‘12 şehidimiz var. Yarın kepenkler açılmayacak. Açanların dükkanlarını yakarız camlarını kırarız’ şeklinde sözler söylediler. Kepenk kapatma eyleminin 3 gün devam edeceğini bildirdiler. Bu şahıslar içinde bir kaçını ismen biliyorum.”

Aktifhaber.com

Bu haber toplam 4866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!