1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK, Siirt’te yol kesti
PKK, Siirt’te yol kesti

PKK, Siirt’te yol kesti

Eruh ilçesinin Gedikkaşar bölgesinde yol kesen PKK grubu kaçırdıkları Abdullah Öztürk adlı vatandaşı öldürdükten sonra cesedi araziye bırakıp kaçtılar.

A+A-

Haber akşam saatlerinde Siirt’in Eruh-Şırnak karayolunun Gedikkaşar bölgesinden geldi. Karayolunu kapatan PKK’lı grup geçen arabaları durdurarak kimlik kontrolu yaptı. Şırnak istikametine doğru gitmekte olan Abdullah Öztürk ve 2 yeğenini alıkoyan teröristler diğer araçların geçişine izin verdiler. Daha sonra 2 yeğenini de serbest bırakan grup Abdullah Öztürk’ü yanlarına alıp arazide kayboldular.

Kaçırılan Abdullah Öztürk adlı vatandaşın yeğenleri olayı güvenlik güçlerine bildirmesi üzerine yol kesilen yerin civarında arazi taramasına başlayan Jandarma, kaçırılan Abdullah Öztürk’ün cesedini buldu.

Edinilen bilgilere göre PKK’lılar tarafından kaçırılarak silahla öldürülen Abdullah Öztürk, terör nedeniyle 15 yıl önce Eruh’tan çıkarak Gaziantep’e yerleştiği bildirildi.

PKK'NIN İNTİKAM EYLEMİMİYDİ?

Kaçırılıp öldürüldükten sonra cesedi araziye bırakılan Abdullah Öztürk adlı vatandaşın 4 yıl önce Yanılmaz köyünde 2 teröristi öldürdüğü ve bu yüzden tehditler aldığı iddia ediliyor.

Güvenlik güçleri kaçan teröristlerin yakalanmasına yönelik operasyonlarını sürdürüyorlar.

Bu haber toplam 4770 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!