1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. PKK neden Kurşunlu Camisini hedef aldı
PKK neden Kurşunlu Camisini hedef aldı

PKK neden Kurşunlu Camisini hedef aldı

Eylül ayında gece yarısı hoparlörlerinden marşlar çalan ve dün de camiyi yakan PKK, neden tarihi Kurşunlu Camisini hedef aldı? İşte o sorunun ayrıntıları…

A+A-

Terör örgütü Pkk’nın İslam’a ve Müslümanlara karşı ilk vukuatı Kurşunlu Camisi’nin yakılması değil. Dindar Kürt halkına karşı karnesi oldukça kabarık olan maksist örgütün, Diyarbakır’daki tarihi Kurşunlu Camisi’ni hedef almasının ayrıntıları ortaya çıkıyor.

ÖRGÜT, CAMİYİ “ÜS” GİBİ KULLANIYORDU

Terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda Pkk’lılar Fatihpaşa Mahallesi’ndeki Diyarbakır’ın ilk Osmanlı eseri Kurşunlu Camisi’ni adeta üs edinmişlerdi. Özellikle geçtiğimiz Eylül ayında gece yarısı caminin hoparlöründen Pkk marşlarını çalan örgütün bu tahrik edici eylemi yurt genelinde pek duyulmadı. Ekim ayının ortalarında Sur ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Pkk’lılar tarafından “üs” gibi kullanılan cami ve kiliseler teröristlerden temizlenmişti.

Barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve el yapımı patlayıcı tuzakların imha edilmesi sırasında güvenlik güçlerine teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açılmış ve çatışmalar meydana gelmişti. 

GÜVENLİK GÜÇLERİ O CAMİDE NAMAZ KILIYORLARDI

Güvenlik güçleri, camiyi “üs” olarak kullanan teröristlerden camiyi temizlemiş ve Türk bayrağı asılan minareye defalarca ateş açılmıştı. Yapılan saldırılar sonucu camide önemli hasarlar meydan gelmiş, cemaati kalmayan camide polisler namaz kılmış ve zırhlı araçtaki megafondan da ezan okumuşlardı.

Siirtliler.Net Özel Haber

kursunlu1.jpgkursunlu2.jpgkursunlu3.jpgkursunlu4.jpg

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!