1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. PKK marşı çaldıkları camiyi şimdi de yaktılar
PKK marşı çaldıkları camiyi şimdi de yaktılar

PKK marşı çaldıkları camiyi şimdi de yaktılar

Geçtiğimiz Eylül ayında minaresinden gece yarısı PKK marşı çaldıkları Diyarbakır’daki Kurşunlu Camisini teröristler şimdi de yaktılar.

A+A-

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır’daki 6 mahalleden biri olan Fatihpaşa Mahallesi’ndeki tarihi Fatihpaşa Camisi’nde (Kurşunlu Camisi) sabah saatlerinde yangın çıktı.

TARİHİ CAMİ EL YAPIMI PATLAYICIYLA YAKILDI

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların yapıldığı ve sokağa çıkma yasağının bulunduğu mahallede çıkan çatışmalar sırasında Pkk’lı teröristlerin attığı el yapımı patlayıcı nedeniyle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Yangını söndürmek için bölgeye gönderilen itfaiye ve polis ekiplerine teröristler ateşle karşılık verdiler.

AYNI CAMİDE GECE YARISI PKK MARŞI ÇALMIŞLARDI

Çıkan yangında büyük oranda zarar gören tarihi Kurşunlu Camisi’nde geçtiğimiz Eylül ayında Pkk’lı teröristler tarafından gece yarısı Pkk marşı çalınmıştı.

Kurşunlu Camisi, 1516-1520 yıllarında dönemin Diyarbakır Valisi Bıyıklı Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış ve kubbelerinin kurşunla kaplı olması nedeniyle “Kurşunlu” diye anılmıştı. Kurşunlu Camisi, Diyarbakır’ın ilk Osmanlı eseri olarak biliniyor.

 

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!