1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Pkk, Chp ve Hdp’den ortak çağrı
Pkk, Chp ve Hdp’den ortak çağrı

Pkk, Chp ve Hdp’den ortak çağrı

Geçen ay Kürt ve Türk sosyalist örgütlerin Ak Parti karşısında ortak hareket etme kararının ardından şimdi de Kürt ve Türk sol partilerin birbirlerine karşı ortak hareket çağrıları gündeme geldi.

A+A-

Hatırlanacağı üzere Türk ve Kürt sosyalist silahlı marjinal örgütler Ak Parti’ye karşı ortak hareket etme kararı almıştı. Kürtlerin “İslamsızlaştırılması” politikalarının yürütücüsü olan Pkk ile Türklerin “İslamsızlaştırılması” politikalarının yürütücüsü olan sol örgütlerin ortak hareket etme kararı Türkiye’de iç savaş çıkarma gayreti olduğu belirtiliyor.

ŞİMDİ DE CHP VE HDP’DEN KARŞILIKLI ÇAĞRILAR GÜNDEMDE

Chp sözcüsü Selin Sayek Böke, Ak Parti’nin karşısında bir cephenin şart olduğunu söyleyerek Hdp’ye çağrıda bulundu.

Hdp Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, “bugün birleşik tutum geliştirmezsek yarının çok karanlık olacağını herkes bilmeli. Yarına yazık etmemek için bugün birleşmeyi başarmamız gerek” dedi. Selahattin Demirtaş ise Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çatışmaların yaşandığı Güneydoğu’ya davet etti.

PKK’DAN DAVET

Öte yandan Kandil yöneticilerinden Cemil Bayık, Rus dergisine yaptığı açıklamada “Rusya’nın Suriye’ye müdahalesi tabiî ki siyasi dengelerde önemli değişiklikler ortaya çıkardı. Bizim Türkiye’de gelinen aşamada ilk hedef Akp iktidarını düşürmektir. Akp iktidarı Türkiye açısından içeride ve dışarıda çok tehlikeli hale gelmiştir.

 

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!