1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Peygambere Komşu Olmak için İyi Komşu Olmak Gerekli
Peygambere Komşu Olmak için İyi Komşu Olmak Gerekli

Peygambere Komşu Olmak için İyi Komşu Olmak Gerekli

Ramazan boyunca Siirt’te muhtelif camileri ziyaret eden İl Müftüsü Faruk Arvas, vatandaşlara komşuluğun önemiyle ilgili mesajlar veriyor.

A+A-

Müftü Avras yaptığı camii ziyaretlerinde camii cemaatine vaazda bulunarak Ramazan ayının önemini ve  iyi komşuluğun islam dininde yerini anlatarak İnsanlar arasındaki ilişikleri yeniden düzenlemek için akrabalık ilişkilerini yeniden ayağa kaldırmak istediklerini belirten Arvas, Hz. Muhammed'in, ''Cebrail, bana komşu hakkında o kadar tavsiyede bulundu ki onu mirasçı kılacak sandım'', ''Komşusu açken tok yatan bizden değildir'' sözlerini hatırlattı.

 

Müftü Arvas, Ramazan ayı başından beri camilere yaptığı ziyaretlerde ortaya gelinirken, şu ana kadar 50’a yakın cami ziyaret etti. İl Merkezinde bulunan 120 Camiyi Sabah, Öğle, ikindi ve Yatsı namazlarında ziyaret ederek, Camilerin durumunu ve cemaatin müftülük hizmetlerinden beklentilerini dinliyor.

 

Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Kentte bulunan Sivil toplum örgütleri, Yerel Basın ve Daire Müdürlerini ziyaret ederek, Ramazan aylarını tebrik etmeye devam ediyor

Bu haber toplam 1791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!