1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Petrolkent Batman ve Batman'daki Siirt'liler
Petrolkent Batman ve Batman'daki Siirt'liler

Petrolkent Batman ve Batman'daki Siirt'liler

Namıdiğer Petrolkent… Modern, şık, temiz, hareketli bir şehir Batman… İl olduktan sonra hızla gelişim gösteren, özüne, tarihine, kültürel değerlerine, birlik ve beraberliğine sıkıca sarılan bir şehir.

A+A-

Namıdiğer Petrolkent… Modern, şık, temiz, hareketli bir şehir Batman… İl olduktan sonra hızla gelişim gösteren, özüne, tarihine, kültürel değerlerine, birlik ve beraberliğine sıkıca sarılan bir şehir. Bu kadar erdem bir arada bulununca da başarı kaçınılmazdır elbette.

SİİRTLİLER.NET

Batman’ı ilk gördüğümde geniş caddeleri ilgimi çekti. Merkez nüfusu yaklaşık 250 bin civarında olan bir İl’e normal tabi bu geniş ve görkemli caddeler. Batman’ı çevre illere göre çok şanslı buluyorum. Sosyo-ekonomik durumu gayet iyi olan bir şehir. Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle kardeşçe yaşamaya çalışan bir kent. Huzurlu bir şehir olmasını da birlik ve beraberliğine borçludur pek tabi. Herkes birey olarak üzerine düşeni yaptığında başarı kaçınılmazdır kuşkusuz.

Batman’da yaşayan vatandaşlar için oluşturulan iş istihdamı da oldukça iyi seviyede. Şık alışveriş merkezleri, özel hastaneleri, süper ve hiper marketleriyle Batı’daki bir vilayetle yarışacak hale gelmiş artık. Batman’lı başarılı işadamlarının yanı sıra, Siirt’li işadamları da Batman’da iş istihdamı sağlamaya çalışıyor. Bu işadamlarımızdan Sayın Selim Atakav beyaz eşya yetkilisi olarak hizmet veriyor Batman’da yaşayan vatandaşlara. Kendisi sunduğu fırsatlarla beyaz eşyalarını tüm beyaz düşünen insanlara sunuyor. Bir diğer Siirt’li işadamımız da Turan İzgi. Kendisi Batman’da otel işletmecisi olarak bulunuyor. Kendilerine uğrayan müşterilerine rahat ve temiz bir ortam sağlıyor elinden geldiğince. Subat Günaydın beyefendi de bir araba firmasının Batman bayiliğini yapıyor. Tasarlanan en şık modelleri müşterisine sunmanın haklı gururunu yaşıyor. Memduh Obut sevgili Batman’lılara ve orada yaşayanlara zerafetin simgesi altının en kaliteli markalarının, en son tasarlanan koleksiyonunu sunuyor. Nizamettin İzgi beyefendi de güzel ve anlamlı yazılarıyla yol gösteriyor insanlığa… Yüreğine ve kalemine sağlık.

Siirt’li başarılı işadamlarımız hem kendileri adına hem de memleketleri adına her türlü başarıya imza atmaya devam ediyor. Takdir edersiniz, çalışmanın ve de dolayısıyla başarı elde etmenin de sonu yoktur. Ne mutlu vatanı ve milleti yararına çalışıp emek sarfedene…

Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Zeynep TOPAL
(eski) Denge TV Siirt Temsilcisi

26.04.2008  

Bu haber toplam 3415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!