1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Pervarililer etkinlikte buluştu
Pervarililer etkinlikte buluştu

Pervarililer etkinlikte buluştu

Beğendik Belediyesinin katkıları ile Pervari ilçe merkezinde ‘Milli Eğitim Tiyatro Topluluğu’ (Metod Tiyatro Gurubu) tarafından sahnelenen “İnci Küpeli Kız” yoğun ilgi gördü.

A+A-

Pervari’li sanatseverlerden tam not alan oyunu, Pervari Kaymakamı ve Beğendik Belediye Başkan Vekili Hakan Şeker, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü M. Şükrü Uras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıddık Çakan, kurum amirleri ve çok sayıda tiyatro sever izledi.

Pervari İMKB çok programlı Lisenin konferans salonunda sahnelenen oyunun senaryo ve yönetmenliğini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Özcan yaptı. Öğretmen, esnaf, işçi, öğrenci ve çeşitli meslek guruplarından oluşan tiyatro gurubunun başarıyla sahnelediği oyun, dram-komedi içerikli tek perdeden oluşuyor.

Oyun; Konuşma engelli bir kız olan İnci’nin, resim yeteneğine sahip olmasına rağmen, okuyamamasını, asıl engellerin bedende değil, zihinlerde olduğunu, birbirini anlayarak sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularıyla her şeyin üstesinden gelinebileceğini anlatıyor.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği oyun, tiyatro severleri büyüledi.

Oyun sonunda Pervari Kaymakamı Hakan Şeker, oyuncuları tek tek tebrik ederek, kutladı.
İlçede huzur iklimiyle birlikte, vatandaşlarımızı kültür-sanatla buluştuğunu belirten Kaymakam Şeker, Tiyatro oyununa vatandaşların çok büyük bir ilgi göstermesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

Pervarilileri kültür ve sanatla buluşturmaya devam edeceklerini kaydeden Kaymakam Şeker, sanat ve kültür faaliyetlerinin, toplumda, sevgi, dayanışma ve dostluk bağlarını güçlendirdiği sözlerine ekledi.

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma da oyunun çok önemli mesajlar içerdiğini belirterek, ‘görme engelli bir kızın resim yeteneğini, eğitimle tüm engellerin ortadan kalktığını sanat diliyle gördük. Emeği geçen tüm kişi ve kurumları kutluyorum.’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Özcan ise ‘Pervari Metod Tiyatro Gurubu’ olarak büyük bir emekle oyunu hazırladıklarını belirterek, engelli kardeşlerimizi ve risk altındaki bayanları tiyatro ile buluşmalarını amaçladıklarını belirti.

Özcan, Tiyatro oyununu, önümüzdeki aylarda Siirt ilinde de sahneleneceğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1295 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!