1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Pervari’li öğrenciler Vali Çolak’ı ziyaret etti
Pervari’li öğrenciler Vali Çolak’ı ziyaret etti

Pervari’li öğrenciler Vali Çolak’ı ziyaret etti

SODES projeleri kapsamında Pervari Kaymakamlığınca belirlenen başarılı öğrenciler, Çanakkale ve Ankara İlimizdeki tarihi mekânları gezerek, gezi dönüşünde Vali Musa çolak’ı makamında ziyaret ettiler.

A+A-

Pervari Kaymakamlığı koordinatörlüğünde SODES kapsamında Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Bizim Şehitlerimiz Projesi" kapsamında birinci kafileden 87 öğrenci Çanakkale ve Ankara İlimizdeki tarihi ve kültürel mekânları gezerek, gezi dönüşünde Siirt Valisi Musa Çolak’ı Makamında ziyaret ettiler.

 

Öğretmenler ve öğrenciler projeye desteklerinden dolayı Vali Musa ÇOLAK’ a teşekkür ederek, kafilede bulunan birçok öğrencinin ilk defa il dışına çıktılarını, denizi ilk defa gördüklerini, tarihi ve kültürel eserlerden çok etkilendiklerini, Özelikle Çanakkale Şehitlik abidesinin ülkemizin kurtuluş timsali olduğunu ve Atatürk’ün istirahatgahı Anıtkabiri ziyaret ettiklerini, bundan da çok etkilendiklerini, Atamızın İlke ve İnkılâplarının sonsuza kadar yaşayacaklarını ve buna bağlı kalacaklarını söylediler.

 

Gelecekte ülke yönetiminde sahip olacak olan çocukların da zengin tarih ve kültürümüzü tanımalarını gerektiğini ifade eden Vali Musa Çolak, "SODES projeleri kapsamında yürüttüğümüz bu projede 216 öğrencimizi 2 ayrı kafile halinde ülkemizin değişik yerlerini gezme ve tanıma şansına sahip olmuşlardır. Amacımız bu başarılı öğrencilere ülkemizin zengin tarih ve kültürünü tanımaları sağlamak ve ödüllendirmektir. Bu gezide Ülkemizin sahip olduğu zengin kültürleri tanıyacak ve yeni arkadaşlıklar edineceklerdir. Bu tür projeler birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği gibi çocuklarımızın kişisel gelişimlerine de katkı yapmaktadır. ''Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK kendini Çanakkale'de göstermiştir. Çanakkale zaferini en iyi Mehmet Akif'in “Çanakkale Şehitlerine” yazdığı şiiri anlatır. Onu okuduğunuz zaman Çanakkale destanını daha çok anlayabileceksiniz'' diye konuştu. 

 

Ziyarette Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Proje koordinatörü Ercan SAYIN ve rehber öğretmenler de hazır bulundu.

Bu haber toplam 2247 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!