1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pervari'deki patlamayla ilgili Valilik açıklaması
Pervari'deki patlamayla ilgili Valilik açıklaması

Pervari'deki patlamayla ilgili Valilik açıklaması

Siirt Valiliği bir basın açıklaması yayınlayarak Pervari'deki patlamanın yerel ve ulusal basında yanlış aktarıldığını belirtti.

A+A-

29 Temmuz 2010 Perşembe günü Pervari Doğanca köyünde meydana gelen patlama, bazı ulusal ve yerel medyada yanlış aktarıldığını belirten Siirt Valiliği, bir basın açıklaması yayınladı.

Vali Yardımcısı Hamdi Üncü imzalı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verilid:

 

ULUSAL VE YEREL MEDYA KURULUŞLARINA

 

            29 Temmuz 2010 tarihinde ilimiz Pervari ilçesi Doğanca köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen operasyon esnasında meydana gelen patlama ile ilgili olarak, Bazı basın-yayın organlarında ve internet haber sitelerinde yer alan haberlerde Sayın Valimize dayandırılan "Patlamanın uzman çavuşların buldukları ve ne olduğunu bilmedikleri bir cismi kurcalarken patlama meydana geldi. Olayda 4 uzman çavuşumuz hafif yaralandı" şeklinde yansıyan açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

 

            Bu nedenle olayla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

 

            "29 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 22.15 sıralarında, ilimiz Pervari ilçesi Doğanca köyü kuzeyinde operasyon icra eden askeri personele karşı terör örgütü mensuplarınca hazırlanan patlayıcı maddenin patlaması sonucu 3 askeri personel yaralanmıştır. Yaralı personelin hayati tehlikeleri bulunmamaktadır."

 

            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Hamdi ÜNCÜ

Vali a.

Vali Yardımcısı

 

Bu haber toplam 1867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!