1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pervari’de yaralananların tedavileri sürüyor
Pervari’de yaralananların tedavileri sürüyor

Pervari’de yaralananların tedavileri sürüyor

Dün gece ilimiz Pervari ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı’na düzenlenen saldırıda yaralananların tedavileri devam ediyor.

A+A-

Dün saat 21.05’te Pervari ilçe genelinde elektrik akımının kesilmesi sonrasında sayısı tespit edilemeyen teröristlerce Pervari Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ve lojmanlarına yönelik roketli saldırıyla birlikte uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Siirt Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada;

“Çatışma saat 21.55'e kadar aralıksız olarak devam etmiş, bu saatten sonra ise yer yer değişik noktalardan taciz atışları devam etmiştir. Açılan ilk ateş ve roketatarlı saldırı sonrası Pervari İlçe Emniyet Amirliği kadrosunda görevli polis memuru Mehmet Kemal Karakaş ve İsrafil Çakır, Siirt Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Abdülkadir Altun, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünden geçici görevle gelen polis memuru Arif Zengin ile Pervari İlçe Asayiş Komando Bölük Komutanlığı görevli erler Ramazan Aydemir, Soner Gördü ve Uğur Karamazı hafif, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünden geçici görevle gelen polis memuru Veysel Doğru ise ağır yaralanmıştır.

Yaralı güvenlik görevlileri Pervari Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterle il merkezine getirilerek, Siirt Asker Hastanesi ve Siirt Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.”

Bu haber toplam 2620 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!