1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pervari’de saldırı öncesi elektrikler kesildi
Pervari’de saldırı öncesi elektrikler kesildi

Pervari’de saldırı öncesi elektrikler kesildi

Dün gece Pervari merkezinde saldırı düzenleyen PKK’lı teröristler, saldırı öncesinde ilçenin elektriğini kesmeleri kafalarda soru işareti bıraktı.

A+A-

İlimiz Siirt’in Pervari ilçesine saldırı düzenleyen PKK grubu ilçenin ana trafosundan elektriği kestikten sonra ilçe merkezine sızdılar ve İlçe Emniyet Amirliği binası ile lojmanların neredeyse dibine kadar yaklaşarak roketatarlı saldırıyı gerçekleştirdiler. Emniyetin karşısındaki tepelerde mevzilenen PKK’lı diğer grup ise emniyet amirliği binasına yaylım ateşine başladılar. Emniyet Amirliğindeki polislerin karşılık vermesiyle yaklaşık 2 saat süren çatışma başladı. Bu sırada Emniyet Amirliği ile yan yana bulunan İlçe Komando Bölüm Komutanlığındaki askerler PKK’lı grubun bulunduğu yerlere ateş altında tutmaya başladılar.

Çatışmanın ardından PKK’lı grup Herekol dağı ile Besta vadisine kaçtılar. Kaçan PKK’lıların yakalanıp etkisiz hale getirilmesi için sabahın erken saatlerinde Siirt Merkezden Jandarma Özel Harekatın da takviyesiyle operasyon başlatıldı.


Bu haber toplam 3062 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!