1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Pervari’de okullar arası düzenlenen bilgi yarışması sonuçlandı
Pervari’de okullar arası düzenlenen bilgi yarışması sonuçlandı

Pervari’de okullar arası düzenlenen bilgi yarışması sonuçlandı

Pervari İlçesi Kültür Merkezi Toplantı salonunda 15 İlköğretim Okulunun katılımıyla bilgi-kültür yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasına Kaymakam Fırat ÇELİK, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gençosman ÖNAL, daire amirleri, Öğretmenler, Öğrenci Vel

A+A-

Yarışma sonucunda Mustafa Kemal İlköğretim Okulu birinci, Şehit Polis Cuma Ali Hakan İlköğretim Okulu ikinci ve Şehit Öğretmen Ekrem okutan İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Yarışmaya dörderli grup halinde katılan okullarımız kıyasıya mücadele ettiler.

 

Yarışma sonucunda birinci olan okulun öğrencilerine Kaymakam Fırat ÇELİK tarafından yarım altın, ikinci olan okulumuza çeyrek altın ve üçüncü olan okulumuza da çeşitli hediyeler verildi. Dereceye giremeyen diğer okullarımıza da teselli hediyeleri verildi.

 

Yarışma sonunda bir konuşma yapan ilçe Kaymakamı Fırat ÇELİK, ilçemizde ve köy okullarımızda öğrencilerimizin başarı performanslarını artırmak, genel kültür seviyelerinin yükseltmek amacıyla, bilgi,-kültür yarışmalarına ağırlık verdiklerini, yarışmanın oldukça heyecanlı bir hava içerisinde geçtiğini, yöneltilen soruların titizlikle hazırlanmış olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!