1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Pervari’de öğrencilerin uğrak yeri TEGV
Pervari’de öğrencilerin uğrak yeri TEGV

Pervari’de öğrencilerin uğrak yeri TEGV

TEGV Pervari Öğrenim Birimi etkinlikleri ile ışık saçıyor

A+A-

Ülkemizdeki 7-16 yaş grubu çocuklarımıza devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak ve onlara yaşam becerileri kazandırmak amacıyla kurulan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına bağlı Pervari Öğrenim Birimi, yaptığı çalışmalarla Pervari’deki öğrencilerin uğrak yeri haline geldi.

 

Pervari Kültür Merkezinde faaliyetlerini gerçekleştiren birimde; 2 etkinlik odası, bilgisayar odası ve kütüphane bulunuyor. Gönüllülük esasına göre çalışan birimde çeşitli mesleklerden 39 aktif gönüllü bulunuyor.

 

Pervari Öğrenim Birimi Sorumlusu Mehtap URAS, yaptığı açıklamada “Okul içi ve okul dışı saatlerde çocukların eğitimine destek olmak amacıyla uygulanan etkinliklerimizden 650 üyemiz faydalanmaktadır. Sosyo-ekonomik açıdan yoksun olan ilköğretim çağındaki öğrencilerimiz için Pervari öğrenim birimi olarak; en cazip mekânlar oluşturarak, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan geleceğin aydınlık yüzleri ve topluma donanımlı bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yaptığımız çeşitli eğitim programları ile etkinlikler oluşturulmakta ve uygulanmaktadır. 6-17 yaş arası üyelerimize yaptığımız etkinliklerde her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen İlçemiz Kaymakamı Sayın Fırat ÇELİK ve Belediye Başkanı İsmail BİLEN’ e teşekkür ederim dedi.

Bu haber toplam 2493 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!