1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Pervari TEGV’dan Vali’ye ziyaret
Pervari TEGV’dan Vali’ye ziyaret

Pervari TEGV’dan Vali’ye ziyaret

Siirt Valisi Musa Çolak, Pervari ilçesinde faaliyet gösteren, Türkiye Eğitim Gönüller Vakfı öğrenim birim çalışanlarını makamında kabul etti.

A+A-

Daha sonra Pervari TEGV birimi yetkilileri tarafından Vali Musa Çolak, Pervari’ye davet edildi.

Pervari İlçesi Türkiye Eğitim Gönüller Vakfı biriminin İlçedeki faaliyetleri hakkında Vali Musa Çolak’ a bilgi veren birim sorumlusu Mehtep Uras, Pervari ilçesinde 1998 yılından beri kurulan eğitim biriminin faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüldüğünü belirterek “Okul saatleri dışında eğitimlerini öğrenim birimlerinde pekiştiren çocuklarımız için, çoğunluğunu eğitim gönüllüsü öğretmenlerden oluşan rehber eğitimciler refakatinde, el becerileri, tiyatro, müzik, fotoğrafçılık, kitap okuma, satranç, vb. etkinlikler tertip edilerek, Çocuklarımızın yaşam becerilerini geliştirmek ve temel eğitimlerine destek olmak amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Pervari Öğrenim birimi olarak Sayın Valimiz Musa Çolak ve Hanımefendi Gülsüm Çolak’ın ilimizde eğitim alanında yapmış oldukları desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ederim.  Dedi.

Vali Musa Çolak ise yaptığı açıklamada, “Eğitim her zaman birinci önceliğimizdir.” diyerek eğitim ve öğretime yönelik ilimiz merkez ve ilçelerinde yapılan yatırımlara her zaman destek olduklarını, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın da en iyi bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları için her türlü imkânı sunmaya hazır olduklarını belirtti. Vali Çolak sözlerine, “Eğitime verilecek destek konusunda Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Kuruluşlarına da önemli görevler düşmektedir. Topyekun eğitim seferberliği ile çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak için her kesimin destek vermesi gerekir.” İfadeleriyle devam etti.

 

Bu haber toplam 2743 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!