1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pervari Merkez’de roketatarlı saldırı
Pervari Merkez’de roketatarlı saldırı

Pervari Merkez’de roketatarlı saldırı

Pervari ilçe Merkezinde PKK terör örgütü mensuplarınca dün gece 21.00 sıralarında roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 4 asker 3 polis yaralandı.

A+A-

Siirt Pervari’de ilçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’na PKK’lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. İlçe merkezinde yan yana bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile jandarma Komutanlığı’na düzenlenen saldırıda 4 asker ile 3 polis yaralandı.

Roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırının ardından güvenlik güçlerinin karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada yaralanan güvenlik güçleri Pervari Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalelerin ardından helikopterle Siirt 3.Tugay Komutanlığı’na buradan da ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi’ne sevk edildiler.

Güvenlik güçleri, Siirt Devlet Hastanesi acil servisinde olası bir eyleme karşı geniş güvenlik önlemi aldılar. Gelen hasta vatandaşlar başka hastanelere gönderildiler. Acil kan ihtiyacı için Kızılay ekipleri de hastanede hazır bekledi. Çatışma haberini ve yaralı güvenlik güçlerinin Siirt'e geleceğini duyan vatandaşların da acil servis çevresinde bekledikleri görüldü. Basın mensupları gecenin ilerleyen vakitlerine kadar acil serviste beklediler.

Öte yandan gecenin ilerleyen vakitlerinde Siirt Merkez’de askeri hareketlilik görüldü.


Bu haber toplam 3788 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!