1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Pervari Doğa Turizmine 2 milyonluk destek
Pervari Doğa Turizmine 2 milyonluk destek

Pervari Doğa Turizmine 2 milyonluk destek

Başkanlığını Tayyar Özcan’ın yapmış olduğu Pervari Belediyesi uzun bir süredir ilçenin daha da gelişmesine yönelik proje çalışmalarında amacına ulaştı.

A+A-

Başkan Tayyar Özcan, bir süredir Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) üzerinden ilçenin ekonomik alt yapısının geliştirilmesi amacına yönelik çalışmalarının sonucunu aldı.

2018 Yılı Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Pervari Belediyesi tarafından DİKA’ya sunulan “Pervari Doğa Turizmi” projesinin sözleşmesi imzalandı.

Toplam bütçesi 2 milyon 182 bin lira olan projenin yüzde 75’i olan 1 milyon 637 bin lirası hibe desteği olarak ajans tarafından sağlanacak.

Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte 7 bin 540 metrekare alanda çevre düzenlemesi ve dinlenme alanları yapılacak. Bu kapsamda yaklaşık bin 150 metre uzunluğunda yola parke döşenecek, yaklaşık 2 bin metre uzunluğunda bisiklet yolu ve toprak parkur oluşturulacak. Elektrik hatları döşenerek çevre aydınlatması ve gerekli yerlerde istinat duvarı yapılacaktır. Çocukların eğlenmeleri için çocuk oyun grupları, yetişkinlerin sağlıklı ve zinde kalmaları için fitness spor aletleri grubu döşenecek. Bununla birlikte 30 adet kamelya, 80 adet bank yerleştirilecek, büfe, şadırvan ve tuvalet yapılacak.

tayyar-ozcan-pervari.jpgtayyar-ozcan-pervari-001.jpg

Bu haber toplam 3287 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum