1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pervari Belediyesi’nde İŞKUR hizmet noktası
Pervari Belediyesi’nde İŞKUR hizmet noktası

Pervari Belediyesi’nde İŞKUR hizmet noktası

Pervari Belediyesi ve İŞKUR Genel Müdürlüğü'nce yapılan protokol sonucunda Pervari Belediyesi binası içerisinde İŞKUR hizmet noktası açıldı.

A+A-

İş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını Pervari Belediyesi binası içinde yer alan hizmet noktasında gerçekleştirebilecek.

 

Pervari Belediyesi binası içerisinde bulunan İŞKUR Hizmet noktasında vatandaşlar için, İş kaydını almak ve güncellemek, iş arayanların profiline uygun açık işyerlerini sorgulamak, iş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek ,işgücü uyum programlarına başvuru yapmak ve takip etmek, işyeri kaydını yapmak, özel sektör işverenin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak gibi hizmetler veriliyor.

 

Pervari Belediye Başkanı İsmail BİLEN, Vatandaşların iş başvurusunu veya personel ihtiyacı olan işyeri sahiplerinin İŞKUR’a gitmeden işlemlerini kolaylıkla hizmet noktasında gerçekleştirebileceklerini söylerek, işlemlerin yapılabilmesi için vatandaşların kimlikleri ile başvuru yapması gerektiğini belirtti.

 

Belediye bünyesinde oluşturulan İŞKUR Hizmet Noktası’nın vatandaşların İŞKUR ile ilgili başvurularına cevap vereceğini dile getiren Başkan BİLEN,İŞKUR tarafından düzenlenen kurs kayıtları sistemden görülebildiğini ve kurslara katılmak isteyen vatandaşların buradan ilgili kurslara yönlendirileceğini ve işsizlerle iş sahiplerini İŞ-KUR Hizmet Noktası'nda buluşturacaklarını söyledi.

Bu haber toplam 4488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!