1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Pazar günü Ziyaret’te buluşulacak
Pazar günü Ziyaret’te buluşulacak

Pazar günü Ziyaret’te buluşulacak

Türkiye genelinde 13 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan anneler günüyle ilgili Siirt’ten ulusala çağrı yapılacak.

A+A-

Siirtliler.Net tarafından ilk fitili geçen sene ateşlenen “Türkiye’de Anneler Günü’nün Siirt Merkezli Kutlanılması” fikri artık daha da ilgi görmeye başladı.

Bu fikre inanarak yola çıktıklarını belirten Siirtliler.Net Derneği Başkanı Gazeteci Eyüp Güzel, “Her şeyden önce bu fikri ilk ortaya atan Derneğimizin kurucularından Bekir Berkay Türkay hocaya teşekkür ediyorum. Siirt için çok önemli bir kültürel yatırım olan bu çalışmamızın semeresini 4-5 yıl sonra daha bariz göreceğiz.” dedi.
 
SENEYE BAKAN BEKLİYORUZ
 
Geçen yıl Siirtliler.Net Derneği Başkanı Eyüp Güzel tarafından verilen yılın annesi ödülünü bu yıl Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak hanımefendi tarafından verilecek. Dernek yetkilileri seneye inşallah “Bakanlarımızdan biri tarafından Yılın Annesi ödülünün Ziyaret’te Hz.Veysel Karani önünde verilmesini sağlayacağız” dediler.
 
valiziy.jpg
 
DESTEKLİYORUM DİYEN VALİ ÇOLAK’TAN ÖNERİ GELDİ
 
Geçtiğimiz hafta Siirt Valisi Musa Çolak’ı ziyaret eden Siirtliler.Net Derneği yöneticileri tarafından Türkiye’de anneler gününün Siirt merkezli kutlanılmasıyla ilgili çalışmaları gündeme getirildi. Fikri çok beğendiğini dile getiren Vali Çolak bir öneride bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Geçen sene düzenlediğiniz ilk etkinliğinize katılamadım. Sonradan sitenizden takip ettim gayet güzel geçmiş. Her sene Hz.Veysel Karani Etkinlikleri düzenliyoruz fakat tarihler Anneler gününden sonrasına denk geliyor. Anneler günü tarihini değiştiremeyiz ama isterseniz bundan sonraki senelerde Hz.Veysel Karani etkinliklerini Anneler gününe denk getirebiliriz. Böylece sizin geliştirdiğiniz bu fikriniz daha geniş kitlelere duyurulmuş olur.”
 
Siirt Valisi Musa Çolak’ın destek verdiği Anneler Gününün Siirt Merkezli Kutlanılması fikri önümüzdeki yıllarda Türkiye gündemine daha güçlü bir şekilde girecek gibi görülüyor.
Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!