1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Partimin İl Başkanlığı ne durumda ?
Partimin İl Başkanlığı ne durumda ?

Partimin İl Başkanlığı ne durumda ?

Oy kullandığım partimin İl Başkanlığı binası ne durumda diye merak ediyorsanız sizlere küçük bir ayna tutması için mini bir araştırma yaptık.

A+A-

İlimiz Siirt’te faaliyette olan siyasi partilerin il binalarını tek tek ziyaret ettik. Hiçbirini önceden haberdar etmeden, randevu almadan. Çat kapı gittiğimiz siyasi partilerin il başkanlığı binasından sadece 1 günlük kesit…

 

 

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)


Özbel İş Hanı’nda bulunan CHP İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Muhdi KOYUNCU, Merkez İlçe Başkanı Celalettin AKINAY ve bazı partililer bir yandan gelen misafirleri ağırlıyor, bir yandan da parti çalışmalarıyla ilgili yazışmaları yürütüyordu. Şu sıralar İl ve İlçe Teşkilatlarının kongrelerini tamamlama gayretinde olan Siirt CHP İl Başkanı Muhdi KOYUNCU: “Seçimlerde iktidara geliyoruz. En kötü ihtimalle iktidar ortağı olacağız” şeklinde kararlılıklarını dile getirdi.

 

 

 

TDH (Türkiye Değişim Hareketi)


CHP’nin üst kat komşusu. CHP’liler tarafından TDH’nin açılımı “Tayyibe Destek Hareketi” olarak tanımlanıyor. Özbel İşhanı’nda caddeden görünecek büyükçe bir pankartları olmasına rağmen parti merkezinde kilit vardı. İşhanındaki komşularına sorduk “pek açmıyorlar” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

AK PARTİ (Adalet ve Kalkınma Partisi)


Cengiz Topel caddesinde bulunan il binası oldukça kalabalıktı. İl Başkanı Bayram Kızılay’ın rahatsızlığı nedeniyle istirahatta olduğu söylendi. Kadın Kolları, Gençlik Kolları bürolarında oturan partililer vardı. İl Başkan Yardımcısı Sadık ADIGÜZEL, İl Binasında bazen akşam 22:00’lara kadar kaldıklarını, il binası dışında da yoğun bir tempoyla çalıştıklarını dile getirdi. Esnaf ziyaretlerinin yanı sıra şu sıralar müşahit kayıtlarını sıklaştırdıklarını ve sandık başkanlarını oluşturduklarını öğreniyoruz.

 

 

BBP (Büyük Birlik Partisi)


Emin Kılıççıoğlu Parkı’nın yanıbaşında olan BBP İl Binasında İl Başkanı Necat Ertekin şehir dışındaydı. Merkez İlçe Başkanı Murat ÜÇOK parti binasında siyasi görüşünün nöbetini tutuyordu tek başına. Siirt Merkez’de üye sayılarının 150’yi bulduğunu söyleyen ÜÇOK, “Partimize yeni katılanlar oluyor. Ak Parti eski Gençlik Kolları Başkanı olan Orhan BADEM, kendi yakın arkadaşlarıyla birlikte partimize geçtiler. Mart’ta yapmayı planladığımız il kongremizde Orhan BADEM’i yönetimimize alacağız.” dedi.

SON BİLGİ NOTU (06.02.2010): Murat Üçok verdiği son bilgi notunda Orhan Badem'in Ak Parti'den istifa ettiğini ancak, henüz BBP'ye kayıt yapmadığını bildirmiştir.

 

 

BDP (Barış ve Demokrasi Partisi)


Siirt Belediyesi’ne komşu olan BDP İl Binası oldukça kalabalıktı. Gazeteci olduğumuzu söylediğimiz kapıdaki görevlilerin önce ufaktan bir sorgulamasıyla muhatap olduk. “Niçin geldiniz, ne soracaksınız” şeklindeki soruları yanıtladıktan sonra İl Başkanı’nın odasına oturtulduk. İl Başkanını odasında beklerken içeriye 30 yaşlarında nezaketten tamamen uzak partili bir bayan bir eli parkesinin cebinde diğer elinde sigarasıyla hangi gazeteden geldiğimizi, adımızı, soyadımızı dahi sormadan “Başkanla neyi görüşmek istiyorsunuz?” şeklinde kapıdakilerin benzer sorusunu sordu. “Partinizin çalışmaları hakkında bilgi almak istiyoruz” şeklindeki yanıtımız “şu sıralar çalışma yapmıyoruz, çalışma yaptığımızda sizleri bilgilendireceğiz” şeklinde cevaplanınca “iyi günler” diyerek ayrıldık. Her gelen gazeteciye açıklama yapmak gibi bir zorunluluklarını bulunmadığını anlayabiliyoruz ancak gelen kişiyi bir elinde sigara diğer cepte ağırlamayı ne doğu insanın misafirperverliğiyle ne de herhangi bir siyasi görüşün nezaketiyle izah edemiyoruz.

 

 

SP (Saadet Partisi)


Güres caddesinin Aydınlar tarafından girişinde bulunan il binasına tıpkı TDH gibi kilit vurulmuştu. Barajı aşıp iktidar olacağız iddiasında bulunan bir partinin il binasında 1 kişi dahi yoktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi)


Cengiz Topel caddesinde bulunan MHP, Ak Parti ile karşı karşıya. İl Başkanı Ercan ERTEK’in genelde öğleden önce parti merkezine geldiğini öğreniyoruz. Merkez İlçe Başkanı Aykut ARSLAN’ın bulunduğu partide temizlik yapılmaktaydı. İlçe teşkilatlarının yeniden revizyona gidilmesiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını ve çalışmaları da genel merkezlerine ilettiklerini öğreniyoruz.

 

 

 

 

Bu haber toplam 4000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!