1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Partilerin kapatma kararıyla ilgili yorumları
Partilerin kapatma kararıyla ilgili yorumları

Partilerin kapatma kararıyla ilgili yorumları

DTP’nin “Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine eylemlerin odağı olması” gerekçesiyle kapatılması konusunda AK Parti, CHP, MHP ve DSP’den yorumlar geldi.

A+A-

AK PARTİ: KAPATMAYI HALK YAPMALI

 

Ak Parti’den ilk tepki Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’ın Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamayla geldi. Demirkıran yaptığı açıklamada “Partilerin cezasını halk sandıkta verir. Biz bu karara saygı duymakla beraber doğru bulmuyoruz. Demokratik Açılım sürecinin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Siyasi yasak getirilen Ahmet Türk barıştan yana bir insandı.” dedi.

 

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş : “Siyasi partilerin kapatılacağı mekanın halk olması gerekir. DTP’nin kapatılması açılım sürecini etkilemeyecektir.” dedi.

 

 

CHP: KARAR AÇIKTIR HERKES SAYGI GÖSTERMELİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen: “Karar açıktır ve herkesin saygı göstermesi lazım” dedi.

 

 

MHP: KARARA HERKES SAYGI GÖSTERMELİ

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli : “Yüce Mahkemenin bu kararını herkes saygıyla karşılamalı ve içinden geçmekte olduğumuz nazik dönemde bölücü terörün amaçlarına hizmet edecek tartışmalardan özenle kaçınmalıdır.” Dedi.

 

 

DSP: GERGİNLİKTEN UZAK DURMALARI GEREKİR

 

DSP Genel Başkanı Masum Türker : “Siyasilerin şu noktadan itibaren gerginlikten uzak durmaları gerekir. Özellikle, DTP’lilerin buna dikkat etmesinde yarar var” dedi.

Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!