1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pamukçu: Başarımı okumaya borçluyum
Pamukçu: Başarımı okumaya borçluyum

Pamukçu: Başarımı okumaya borçluyum

SİDER’in geleneksel olarak düzenlediği aylık sohbet toplantılarının beşincisi düzenlendi..

A+A-

İstanbul Siirtliler Derneği’nin (SİDER) geleneksel aylık sohbet toplantılarının beşincisi Fatih’teki dernek merkezinde yapıldı. Bayanların da katılım sağladığı toplantıda ayın konuşmacısı Porland Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Süleyman Pamukçu, “Sanayicilik zordur ama Türkiye’de daha da zordur” diyerek, karşılaştıkları bürokratik engellerden yakındı.

Pamukçu şöyle devam etti: “Zorluğuna rağmen sanayicinin her zaman yatırıma gitme nedenini 1874-1961 yılları arasında yaşayan İtalya’nın süleyman pamukçu - porland porselenilk Cumhurbaşkanı olan Luigi Einaudi şu şekilde ifade etmiştir. Binlerce, milyonlarca insan, onları taciz etmek, engellemek, cesaretlerini kırmak için yaptığımız her şeye rağmen çalışıyorlar, üretiyorlar ve yatırım yapıyorlar. Onları çalışmaya iten kesinlikle para aşkı değil, çalışma tutkularıdır. Kendi firmalarının gelişmesini görmenin gururu, şevki, müşterisinin devamlı daha çok artan saygı ve güvenini kazanmak, tesisleri genişletmek, işyerlerini güzelleştirmek bir ilerleme hırsı yaratmaktır ki kazançtan daha güçlüdür. Eğer böyle olmasaydı müteşebbislerin, başka işlerden daha rahat ve emin olarak kazananlardan daha riskli şekilde kendi firmalarında bütün enerjilerini ve kapasitelerini daha çok yarar sağlamak için harcamaları izah edilemezdi.

KADINLARINI SOSYAL YAŞAMA KATMAYAN TOPLUMLAR İLERLEYEMEZ

Sohbet toplantısının açılışını yaparken eşini de yanına davet eden SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu, hanımları dernek faaliyetlerinde daha yoğun görmek istediklerini söyledi. Dernek lokalinin açılması ve alt yapının hazırlanmasıyla birlikte SİDER Sohbetleri’nin artık eşli yapıldığını belirten Başkan, şöyle devam etti:

Hanımefendiler hoş geldiniz. Bu sohbete ve binaya güzellik getirdiniz. Artık SİDER sizin emanetinizdedir. Günlerinizi, sohbet ve kermeslerinizi burada yapınız. Bizden burs ve destek bekleyen çocuklarımız, gençlerimiz için hayır faaliyetlerinizi bekliyoruz. Hanımlar bizim baş tacımızdır. Kadınları sosyal hayatın içine katmayan toplumlar geri kalmaya mahkumdur. Kadın hayatın içinde olacak ki toplum ilerlesin. Biz bu anlayışla artık dernek faaliyetlerinde kadınlarımızla birlikte SİDER’i daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz.

YENİ İNCİ’LER KAMPANYASINA DESTEK

Başkan Candabakoğlu, Siirt’te Valilik ve Emniyet Müdürlüğü projesi olarak geliştirilen ve Yeşeren Umutlar Derneği tarafından yürütülen Polis Teşkilatına Yeni İnciler Kazandırma kampanyasının simge ismi 1.Sınıf Emniyet Müdürü, Emniyet Başmüfettişi İnci Aksoy’u kürsüye davet ederek, projeyi davetlilere açıklamasını istedi.

Annesinin Siirtli olduğunu ve ilk görev yerinin Siirt olduğunu anlatarak sözlerine başlayan İnci Aksoy, şöyle konuştu: “20 genç kızımızı polis inci aksoy okulu sınavlarına hazırlamak ve öğrenimleri boyunca destek vermek amacıyla başlatılan kampanyaya yoğun ilgi gösterildi. Talep yoğun olunca bu sayı 86’ya çıktı. Bu kızlarımıza dershane desteği veriliyor. Sadece polis okulu değil üniversitelere giriş için hazırlıyoruz. Siirt’e çağrılınca memnuniyetle gittim ve hemşehrilerimizin desteğini talep ettim. Sağolsunlar yardımlarını esirgemediler. Tüm Siirtli ve diğer hayırseverleri kampanyaya destek olmaya çağırıyorum.

PAMUKÇU’DAN 5 BİN, SİDER’DEN 500 TL DESTEK

Bunun üzerine Aydın Candababkoğlu, SİDER olarak kampanyaya 500 TL yardımla katıldıklarını bildirdi. Porland Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Pamukçu da 5 bin TL ile Yeni İnciler kazandırma kampanyasına katıldı. Noter hemşehrimiz Suat Sevgili de söz alarak kampanyaya destek vaadinde bulundu.

LAHMACUN-AYRAN VE ÇAY İKRAMI

Sohbet toplantısına katılanlar lahmacun, ayran ve çay ikramıyla geç saatlere kadar hoş vakit geçirdiler. Söz alan konuklardan Pınar Akyürek, eşli toplantılar yapılmasını övdü ve “Lütfen eşlerinizi getirin. Bugüne kadar hep geldik çok şükür hiçbirimize bir şey olmadı” sözleri alkış aldı.

Dr. Nurettin Özak, Dr.Orhan Yıldırımer, Av.Kadri Butur, İl Genel Meclisi üyesi Şefik Erden, E.Hakim Orhan Yardım, Başar Akyürek, Beşir Bakır, Nimet Aytekin, Kocaeli Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Gülyeşil, Tahir Atila Oktay, İsmail Hakkı Yavuz SİDER’in faaliyetleriyle ilgili takdirlerini belirterek, herkesin katkıda bulunması dileklerini dile getirdiler.

Bu haber toplam 3596 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!