1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pamukçu: “40 Kardaşlar etkinliği bir özlemdir”
Pamukçu: “40 Kardaşlar etkinliği bir özlemdir”

Pamukçu: “40 Kardaşlar etkinliği bir özlemdir”

Hafta sonunda Siirt’in unutulan bir öyküsü olan 40 Kardaşları hatırlama, hatırlatma amacıyla altmışa yakın kişiyi Porland tesislerinde ağırlayan Süleyman Pamukçu, Siirtliler.Net kameralarına konuştu.

A+A-

40 Kardaşlar etkinliğiyle ilgili Siirtliler.Net kameralarına konuşan Porland Porselen’in sahibi işadamı hemşehrimiz Süleyman Pamukçu, “Gençliğimizi, çocukluğumuzu yaşadığımız Siirt’e olan özlemimizi bir nebze olsun gidermeye çalıştık” dedi.

Pamukçu, açıklamalarında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bu topluluğu burada görmek beni son derece mutlu ediyor. Bu oluşumu başlatan Tuncay Atakan abimizdir. İlk topluluk arkadaş çevresiyle ve aynı frekansta olanlardan oluştu. Bu bir özlemdir aslında. Şehrimize olan özlem… Biliyorsunuz şehirleri şehir yapan yolları, binası değil insanlarıdır, halkıdır. O şehirde, yani ilimizde gençliğimizi, çocukluğumuzu yaşadık. İlimize duyduğumuz hasreti bir nebze de olsa bir araya gelerek giderdik. Bu bir dernek topluluğu değil.  Eğer seneye bir talipli çıkmazsa bu etkinliğe yine ev sahipliği yapabiliriz. Bizim için bu bir yük değil. Ama başkaları arzu ederse ev sahipliğini talip olana bırakabiliriz. Talip olan olmazsa biz seve seve talibiz.

Siirtliler.Net kameralarına konuşan bir diğer isim ise Avukat Tuncay Atakan ise şu ifadelere yer verdi:

40 Kardaşlar etkinliğini ilk kez 2004 yılında İstanbul’da gerçekleştiren Tuncay Atakan ise; “Siirt’in kendi şahsına münhasır bir kültürü var. Bu kültürü insan tek başına büyük bir metropolde yaşaması mümkün değil. Bu özlemleri çekiyoruz. Bir araya gelmek suretiyle bu özlemleri giderdiğimiz gibi geleneğimizi de sürdürmek ve evlatlarımıza taşıyabilmek için buradayız. Geçmişine sahip olmayan geleceğini yaşayamaz. Geleceğin yükü geçmişidir. Geçmişini taşıyamayan bir insanın geleceği söz konusu olamaz. İşte bu Siirt’in geleneklerini, yaşam biçimini, kültür anlayışını o geçmişteki mazimizi yaşatırsak bizden sonrakiler de bizi taşırlar. Bunu da Süleyman Pamukçu bey başarmıştır, sağolsun.” dedi.


HABERİN VİDEOSU


Bu haber toplam 2718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!