1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Özerklik ilan edenler evlerinden kaçmışlar
Özerklik ilan edenler evlerinden kaçmışlar

Özerklik ilan edenler evlerinden kaçmışlar

Şırnak’ta kendilerine parti diyen bir örgütün Devlet kurumlarını tanımayıp özerklik ilan etmeleri üzerine yapılan operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Şırnak’ta DBP’li yöneticiler, DBP’li Belediye Başkanı ve İHD’li yöneticilerin de aralarnıda bulunduğu bir grup, devlet kurumlarını tanımadıklarını belirterek özerklik ilan etmişlerdi. Yaptıkları basın açıklamasında “kentte bulunan devletin tüm kurumları bizim için meşrutiyetini kaybetmiştir. Bu şekliyle devletin hiçbir atanmışı bizi yönetemeyecektir. Bundan sonra halk olarak öz yönetimimizi esas alarak demokratik temelde yaşamımızı inşa edeceğiz. Bundan sonra da gelişecek tüm saldırılar karşısında demokratik öz savunmamızı gerçekleştireceğiz.” İfadelerine yer vermişlerdi.

ÖZERKLİK İLAN EDENLERİN ÇOĞU KAÇTI

Devlet kurumlarını tanımadıklarını belirterek özerklik ilan edenler “bundan sonra gelişecek tüm saldırılar karşısında demokratik öz savunmamızı gerçekleştireceğiz” ifadelerinin ardından bugün erken saatlerde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Ancak özerklik ilan edenlerin çoğu evlerinden kaçmıştı. Evlerinde bulunan 3 kişi ise gözaltına alındı.

Bu haber toplam 2940 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!