1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Özel Güvenlikçiler “Gelir Adaleti” istiyor
Özel Güvenlikçiler “Gelir Adaleti” istiyor

Özel Güvenlikçiler “Gelir Adaleti” istiyor

Maaşları hükümet tarafından ihaleyi alan şirketlere, şirketlerden de kendilerine ödenen Özel Güvenlik elemanları gelir adaletsizliğinden şikâyetçiler.

A+A-

Siirt’te özel güvenlikçiler arasında en düşük maaşı Siirt Devlet Hastanesi özel güvenlikçileri almasına rağmen en riskli ve sıkıntılı görevi de yine onlar yapıyorlar. Havaalanı güvenlikçileri 1250 TL, Tedaş, Eğitim Fakültesi, Sosyal Hizmetler gibi kurumlardaki özel güvenlikçiler 980 TL maaş alırken Devlet Hastanesi’ndeki özel güvenlikçiler 640 TL maaş alıyorlar.

Bütün kurumlardaki özel güvenlikçilerinin çalışma saatleri aynı; 8 saat. Siirt Devlet Hastanesi’nin Ek binasında 37 özel güvenlikçi bulunuyor. Maaşları hariç tüm çalışma şartları diğer özel güvenlikçilerle aynı. Ancak ençok problem yaşayanlar ise maalesef Devlet Hastanesi’ndekiler. Çünkü insanla uğraşıyorlar. Hasta ve hasta yakınlarıyla her an karşı karşıyalar. Günde ortalama 4 bin insanın giriş çıkışı var. Yaralanı da geliyor yaralayanı da. Her iki grupla da muhataplar. Buna rağmen en düşük maaş onların. Hastanenin stresli ortamında yaşanan olaylar kimi zaman mesai sonrası sosyal yaşamı da etkileyebiliyor. 2-3 özel güvenlik görevlisinin hastanede yaşanan olaylar sebebiyle mesai saati dışında sokakta tartaklandıkları biliniyor. Devlet Hastanesi özel güvenlikçileri dertlerine bir çare bulunmasını ve eşit gelir adaleti isteklerini iletiyorlar.

Bu haber toplam 3139 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!