1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Özdemir: Güres Caddesini Biz Aydınlatacağız
Özdemir: Güres Caddesini Biz Aydınlatacağız

Özdemir: Güres Caddesini Biz Aydınlatacağız

Tedaş il müdürlüğüne atanan Muzaffer Özdemir ile Siirt ilinde ki elektrik konusunda ufak bir mülakat yaptık. Yaptığımız mülakat doğrultusunda ilimizde ki bazı sorunları ve yapılan çalışmaları da birinci ağızdan duyduk.

A+A-

Uzun yıllardan beri Tedaş bünyesinde çalışan Muzaffer Özdemir İstanbul Teknik Üniversitesi elektrik Mühendisliği mezunu tedaş bünyesinde elektrik mühendisi, Baş Mühendis, Tesis Müdürü, il Müdür Yardımcığı görevlerinde bulundu. Son olarak 25 Temmuz 2011 de Siirt Tedaş Müdürlüğüne atanandı.

  

Siirt’te acil bir Yatırıma ihtiyacı Var mı?

 

Siirt’te şu anda çok acil denilebilecek bir yatırımın yapılması söz konusu değil çünkü geçmişte altyapı ve ihtiyaçlar konusun da çok güzel çalışmalar yapılarak önümüzdeki yıllar için çalışmaları gerçekleşmiş. Şuan da Siirt merkezinde ve ilçelerinde elektrik hatlarını yeraltına almak bu konuda çalışmalarımız var. Özellikle Kurtalan ilçemiz büyüme konusunda şuan lider bunun içinde bizler yeni ihtiyaçları karşılamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Son olarak ta bu konuda 4 milyon TL değerinde bir ihale çalışmamızı gerçekleştirdik.

 

Elektriksiz köyümüz var mı?

 

Hayır, şu anda en ücra köylerimizde bile elektrik var ama elektrik şebekeleri yapımlarında on günün şartlarında yeterli olmasına rağmen şu anda bazı köylerimizin elektrik şebekeleri istenilen düzeyde değil bunun için yeni bir çalışma başlatarak köylerimize yeni elektrik şebekeleri kurumaya çalışıyoruz. Bunun içinde gereken yaklaşık 20 milyon TL’dir. Ödenekler doğrultusunda sorun yaşayabileceğimiz köylerimizin şebekelerini yeniden yapılandırmaya çalışacağız.

 

 

 

Siirt’te Kaçak Elektrik Oranı %46 ‘dır.

 

Bölgemizde kaçak elektrik kullanımı yaygın Siirt’te Kaçak Elektrik oranı nelerdir. Ve en önemlisi bu kayıp vatandaşın elektrik faturalarına yansıyor mu?

 

Kesinlikle öyle bir uygulama yok. Türkiye’de belirlenen bir fiyat var bu kaçak kayıpları ücretlerini de hazine tarafından karşılanıyor. Yani kaçak elektrikten doğan kayıpları vatandaşın faturalarına yansıması söz konusu değildir. Ama kaçak elektrik kullanımını asgariye indirire bilmek için sıkı denetimlerimiz devam ediyor. Bölgemizde kaçak elektrik oranı ise Dicle bölgesinde %73’tür. Bu oran Siirt’te %46’dır. Diğer illere nazaran en az kaçak elektrik kullanılan şehiriz diyebiliriz.

 

Borçların yeniden yapılandırılmasında Siirt olarak ne kadar yapılandırmaya gidebildiniz?

 

Son yapılandırma sonrasında vatandaşında bu konuya hassasiyet göstermesi Siirt genelinde toplamda 31 milyon TL borç yapılandırıldı.

 

Güres caddesinin aydınlatmasını biz yapacağız

 

Siirtliler.Net olarak Güres Caddesindeki Aydınlatma sorununu birçok defa haber yapmamıza rağmen sorun hala devam ediyor. Siz kurum olarak sorunu çözebilirmisiniz?

 

Açıkçası güres caddesinin aydınlatılması bizim görevimiz dışında ama öyle görülüyor ki oranın aydınlatılmasını bizler yapacağız. Çünkü şehrin en güzel yerinin karanlıkta kalması hoş değil bunun için bir proje yaptık oraya kısa dekoratif şık aydınlatma direkleri ile kısa bir zaman içinde çalışmaları başlatacağız.

Bu haber toplam 3699 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!