1. YAZARLAR

  2. Murat Bilgin

  3. Oyun büyük
Murat Bilgin

Murat Bilgin

Yazarın Tüm Yazıları >

Oyun büyük

A+A-

ABD 4000 tır dolusu silahı sdg, pyd,ypg ve pkk’ya işid ile savaşması için gönderdi. Ve göndermeye devam ediyor. Ancak işid bu 4’ü bir yerde terör örgütü; İşid’in rakkadan çıkışını ana cadde üzerinden sağlıyor. Ve BBC bunu deşifre ediyor.!

1 silah yığınağının sebebi nedir.?
2 işid terör örgütü nereye gönderildi.?
3 İngiltere neden sahaya indi.?

Bu sorular bir kenarda kalsın.

Seçimlere giren Avrupa birliğine bağlı bazı ülkeler; Kendi gündemlerinden çok Türkiye aleyhinde propoganda ile ön plana çıktılar. Vaad ettikleri; Türkiye’yi birliğe sokmayacakları, İslam’ı kötüleme ve bunun gibi bir çok sebep.

1 Almanya ve Hollanda neden bizi hedefe koydu.?
2 Ülkemiz üzerinden neden islam’a saldırıyorlar.?
3 Terör örgütlerine neden kucak açıyorlar.?
4 Avrupa birliğine bağlı ülkelere; Türkiye’ye karşı cephe almalarını istiyorlar.?

Bu sorularda bir kenarda kalsın.

Son gelişmeler olan Nato birliğinin yapmış olduğu kabullenemez olan hedefe koyma olayı ve Suud alimi’nin İsrail ie ilgili açıklamaları.

1 Nato neyin peşinde.?
2 Suudi Arabistan’ın ve İsrail’in yakınlaşması ne anlama geliyor.?

Bu sorularda bir kenarda kalsın.

Asıl önemli bir diğer konu 2002 den bugüne Türkiye iyi bir çıkış yakaladı. Bu bir gerçek. Bu durum karşısında ne gerekiyor.? Tabi ki içimizde yaşayan ötekiler. Kimmiş bu ötekiler.? Faiz lobisi… talimatlara uyup kur’u yükseltmeye çalışan TL yi değersizleştirmesini bir amaç bilen hainler…

1 Döviz kur’u yükselince ne olur.?
2 Bunun kime yararı var.?
3 Türkiye’de kaç holding bu iş ile uğraşır ve kimlerdir.?

Bu sorular da bir kenarda kalsın.

Son 7 yılımız; Yatırım,Üretim ve Ekonomik anlamda rahatsızlık verdiği aşikardır. Diğer ülkeler için ciddi bir kayıptır, zarardır. Bizim birliğimiz bize fayda sağlıyorken diğer ülkelere zarardır. Bizim gücümüz bize fayda onlara zarardır.

Tablo böyle iken bize bizden başkasının faydası yoktur, ve olamazda. Ayrıca yazıdaki sorularada cevap pek önemli kalmıyor. Gerçek ortada. Bu gerçekleri görmeyenlerede bin bir soru ve cevabıda fayda edeceğini düşünmüyorum.

Topyekün olarak Ülkemize saldırmaktadırlar. Ve bu saldırıların dozu her geçen gün dahada artarak devam edecektir. Önemli olan bizlerin safları daha da sıkı sıklaştırmamız, iri ve diri olmamız gerekir. Ki üzülmeyelim…

Bu yazı toplam 718 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum