1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Ödül aldı
Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Ödül aldı

Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Ödül aldı

Şehrimizde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren ve çoğu kez aklımıza dahi getirmediğimiz unuttuğumuz bir lise var. Aslında bu lise Siirt’in geleceğini kurabilecek nitelikler içeriyor ama herhalde bu konuda hepimiz biraz nankörlük ediyoruz. Otelcilik ve

A+A-

Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Ödül aldı

 

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün bu sene düzenlemiş olduğu 6.Proje Tabanlı Beceri Yarışmasına İlimiz Meslek liselerinden Endüstri Meslek Lisesi, Kurtalan ÇPL, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi katılmışlardır. İlimizde ki elemelerden başarılı bir  şekilde çıkan bu okullarımız, 14-17/03/2011 tarihli, Van İlinde yapılan bölge yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardır. İlimizden bu yarışmaya katılan tüm okulların yaşadıkları olumsuzluklara rağmen, sadece Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, yiyecek ve içecek servisi alanında katıldığı yarışmayı 3. olarak tamamlamıştır.

Proje hakkında kısa bir bilgi verecek olursak;

Proje  Danışmanı: Serkan TARHAN (Müd.Yrd.),  Projeyi hazırlayan Öğrenciler : Kerem KAYAR  ve Yusuf YOLCU,

Projenin adı: Yöresel besin ögeleri ile yeni tatlar oluşturmak,

Projenin konusu: Beşamel sos ve bıttımlı keklik eti.

      Proje Danışmanı  Serkan TARHAN ; ” Siirt ilimizi tüm ekibimiz ile layıkıyla temsil edip tanıtmaya çalıştık. Van ilinde bölge Yarışmasına katılan İllerin temsilcileri, şube müdürleri ve müdürlerin en büyük ilgisini çeken yöremizde yetişen “BITTIM” ürünü olduğunu , Botan çayının da keklikleri ile meşhur olduğunu, dile getirip anlattıklarını ve projenin konusu olan beşamel soslu bıttımlı keklik etinin yeni bir yemek olduğunu yarışmada 1.olmaya da namzet bir yemek olduğunu ” söyledi.

     Van ilinde bu sene 6. Sı düzenlenen proje tabanlı beceri  yarışmasında  ilimizi layıkıyla temsil edip ve tüm olumsuzluklara rağmen  ilk üçe girmeyi başaran Otelcilik ve turizm meslek lisesine ve diğer katılımcı okullarımıza başarılar diliyoruz.

 

Bu haber toplam 2973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!