1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Osman Ören’in, Umre’de Mısır’lıyla ilginç diyaloğu
Osman Ören’in, Umre’de Mısır’lıyla ilginç diyaloğu

Osman Ören’in, Umre’de Mısır’lıyla ilginç diyaloğu

Sessiz sedasız Umre ibadeti için kutsal topraklara giden Siirt Milletvekili Osman Ören, dün gece yurda döndü.

A+A-

Yeni Şafak yazarlarından ve SDE (Stratejik Düşünce Enstitüsü) Başkanı Prof.Dr.Yasin Aktay ile birlikte Umre ibadeti için Ramazan’ın son haftalarında kutsal topraklara giden Siirt Milletvekili Osman Ören, dün akşam yurda döndü. İstanbul Atatürk Havalimanına inen Ören, ayrı bir uçakla gece geç saatlerde Diyarbakır’a, oranda da özel bir araçla memleketi Siirt’e vardı.

osman ören - yasin aktay umrede

Siirt Milletvekili Osman Ören’in Umre’de iken Mısırlı biriyle yaptığı ilginç bir sohbete tanıklık eden Prof.Dr.Yasin Aktay, Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşesinde kaleme aldı. Aktay’ın “Mekke’de Ramazan’ın son günleri” başlıklı köşe yazısında Ören ile Mısırlı bir Müslüman arasında geçen diyalog şu satırlarla anlatılmaktadır:

MISIR’LIDAN ÖREN’E: “ERDOĞAN’I BİZE ÖDÜNÇ VERİN”

"Mısır'lı bir aktivist-entelektüelle aslında Mısır'ın ahvali ve muhtemel geleceği üzerine daldığımız sohbetin ardından Siirt Milletvekili Osman Ören Siirt Arapçasıyla "Türkiyeli olarak Mısır için neler yapabileceğimiz" sorusunu yöneltiyor. Adam şakacı bir ciddiyet takınarak hiç tereddütsüz "bize Erdoğan'ı üç yıllığına ödünç verebilirsiniz" diye cevap veriyor. Gülüşüyoruz, ama bu arada Mısır'daki hareketin henüz bir lider ortaya çıkaramamış olduğu gerçeğine dikkatlerimizi çekmiş oluyor."

Bu haber toplam 3396 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!