1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Osman Ören, Yemin krizini değerlendirdi
Osman Ören, Yemin krizini değerlendirdi

Osman Ören, Yemin krizini değerlendirdi

Siirt Milletvekili Osman Ören, Meclisteki yemin kriziyle ilgili Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulunan AK Parti’nin çiçeği burnunda Siirt Milletvekili Osman Ören, 12 Haziran 2011 seçimlerinin ardından oluşan ve ülkenin gündeminden düşmeyen BDP’lilerin Meclisi boykot ile CHP’lilerin yemin etmemesinden kaynaklanan krizle ilgili “ülkemizin istikrarına ve geleceğimizin huzuruna katkı sağlayacak yönde gelişmeler oluyor.” dedi.

Ören, Siirtliler.Net’e yaptığı değerlendirmeleri şu sözlerle sürdürdü:

“Yaşanan krizin başından itibaren bugüne kadar Sayın Başbakanımızın ilkeli duruşu sayesinde hukuksuzluğun önüne geçilmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ‘tutuklu vekiller için güvence verilirse yemin ederiz’ demiş ve bu söz üzerine Başbakanımız ‘Teminat verme yetkimiz yok. Yargı veriyorsa buyursun alsınlar’ demişti. Başbakanımızın tavizsiz ve ilkeli duruşu sayesinde Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve yargının bağımsız olması gerektiğine dikkat çekildi.

Özellikle hafta içerisinde Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’in her partiye eşit mesafede olup hepsini kucaklayıcı bir tutum sergilemesi dikkatlerden kaçmadı. Gerek BDP ve gerekse CHP’li milletvekili arkadaşlarımızın artık daha akl-i selim ve sağ duyulu bir şeklide davranmaları neticesinde mecliste yaşanan kriz çözüm aşamasına gelmektedir. Ülkemizin selameti açısından bunlar önemli gelişmelerdir.”

Bu haber toplam 3725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!