1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Osman Ören, lafı dolandırmadı, net konuştu!
Osman Ören, lafı dolandırmadı, net konuştu!

Osman Ören, lafı dolandırmadı, net konuştu!

Ören, lafı dolandırmadı, umut tacirliği yapmadı, net konuştu ve Siirt gençlerine bir de çağrıda bulundu.

A+A-

Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirtliler.Net muhabiri Suat Bilim’in sorularını yanıtladı. Ören, lafı dolandırmadı, umut tacirliği yapmadı, net konuştu ve Siirt gençlerine bir de çağrıda bulundu. İşte kısa süren söyleşide Siirtliler.Net’in soruları ve Ören’in cevapları…

 

Hocam, milletvekili olmak için aday olma fikri nasıl gelişti?

 

“HİZMET AMACI TAŞIYANA SİYASET KUTSAL BİR GÖREVDİR”

 

Bu görev kutsal bir görevdir ve taliplisi çoktur. Hizmet amacı taşıyan için kutsal bir görevdir. Allah bu millete ve şehrimize hizmet etmeyi nasip etti. Yıllardır çok sevdiğim bir mesleğim var. 25 yıldır mesleğimdeki duruşumdan dolayı halkımın desteğini hep hissettim. Çevremdekilerin fikirlerini aldım. Görüştüğüm herkes artık sahaya çıkmam gerektiğini söylediler. İstişareler sonucunda siyaset dünyasına adımımı attım.

 

Bu fikir sizi hiç ürkütmedi mi?

 

“TEMİZ İNSANLAR SİYASETEN KAÇMASIN, AKSİNE SİYASETE GİRSİN”

 

Bu görevi üstlenebilecek bilgili ve birikimli olmasının yanı sıra bu şehirde taş üstüne taş koyma sevdasında olan çok gencimiz var, insanımız var. Onlardan birisiyim ben. Siyasetle ilgili bugüne kadar önümüze hep engeller konuldu. Siyasete girerseniz şahsiyetinizi kaybedersiniz, siyaset dürüst insanların işi değildir gibilerinden. Yıllarca buna inandık belkide. Bu olumsuz düşünceleri bir bir aştık. Artık siyaset yapmak isteyen genç kardeşlerimize örnek olmak zorundayız.

 

Vatandaşlar nazarında sizi hatırı sayılır bir sahiplenme oldu. Nedir bunun sırrı?

 

“İNSANLARI SAMİMİ OLARAK ALLAHIN KULU OLDUĞU İÇİN SEVİN, SİZE MUTLAKA GERİ DÖNECEKLERDİR”

 

İnsanımı, şehrimi seviyorum. “Önce İnsan” düşüncesi bende oldum olası var olan bir düşünce.  İnsanları Allah’ın bir kulu olduğu için seviyorum. Bu düşünceye samimi olarak sahip olduğunuz sürece çevrenizdekiler size geri dönecektir. Ben alt tabakadan gelmiş biriyim. Kimsede dili, rengi, ırkı diye bir ayırım yapmadım. Bu yüzden halkım beni “Osman hoca” olarak sevdiler, kabullendiler.

 

Yorucu bir seçim süreci hayırlısıyla bitti. Seçim kampanyası boyunca dolaştığınız yerlerde nasıl bir manzarayla karşılaştınız?

 

“8 YILLIK HİZMETİ GÖRDÜM AMA EKSİKLİKLERİ DE GÖRDÜM”

 

Seçim süresince yeni yeni şeyler de öğrendim. Gittiğim ilçelerde, beldelerde, köylerde AK Parti’nin ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, tarımda ve daha birçok alanda 8 yıllık icraatlarını gördüm. Eksiklikleri de gördüm. Eksikliklerin nedenlerini öğrendim. Partim bölgemizde boş durmamış, hizmet yapmış. Yeterli mi tabiî ki hayır. Hep birlikte el ele vererek eksiklerimizi tamamlayacağız.

 

Seçim sürecinde üzüldüğünüz bir durum oldu mu?

 

“HAMAL ARKADAŞIM DA VAR MÜTEAHHİT ARKADAŞIM DA VAR”

 

Bazen gözlerimiz doldu, mutlu olduk. Bazen de üzüldüğümüz yerler de oldu tabiî ki. Bunları not aldık. İlk işimiz sorunları çözmek olacaktır. Bazı kişiler art niyetli olarak birilerinin adamı olduğumuzu söylemelerine üzüldüm. Eleştiriye açığım fakat art niyet olması üzücü. Çünkü maksat başka. Ben Osman hocayım. Her kesimden dostlarım, tanıdıklarım var. Hamal arkadaşım da var müteahhit arkadaşım da var ve bundan sonra da olmaya devam edecek.

 

 

Son olarak neler söylemek ister siniz?

 

“BU ŞEHİR HEPİMİZİNSE, HEP BİRLİKTE BURADA YAŞAYACAKSAK O HALDE HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

 

Sandık başına gidip oy veren herkes görevinin ilk aşamasını gerçekleştirmiştir. Bundan sonra görev bizdedir. Fakat oy veren hemşehrilerimin görevleri bitmedi. Kimseye yapamayacağım şeyler için umut vermeyeceğim. Geçmişte bunların sıkıntılarını hep birlikte çok yaşadık. Şehrimizin gelişmesi konusunda sorumluluğun önemli kısmı tabiî ki bizdedir. Sorumluluklarımdan kaçmayacağım fakat Siirt’te yaşayan herkese belli oranlarda sorumluluklar düşüyor. Bu şehir hepimizin ise, bu şehirde hep birlikte yaşayacaksak o halde şehrimizin kalkınmasında herkese sorumluluk düşmelidir.

 

Siirtliler.Net aracılığıyla herkese, annelerime, kız kardeşlerime, öğrencilerime, esnaflara kısaca bütün halkıma şahsıma ve partime göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum.

 

Allah beni onlara karşı utandırmasın.

Bu haber toplam 6393 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!