1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. OSMAN ÖREN

  4. Osman Ören işçi alımıyla ilgili açıklama yaptı
Osman Ören işçi alımıyla ilgili açıklama yaptı

Osman Ören işçi alımıyla ilgili açıklama yaptı

Siirt AK Parti Milletvekili Osman Ören, İŞKUR üzerinden yapılan işçi alımıyla ilgili ve ikinci dalga yapılacak olan işçi alımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Milletvekilliği yaptığım 2011-2015 yılları arasında Siirt’in gerek ekonomik gerekse sosyal sorunlarına çözüm bulma noktasında gece-gündüz ayrımı yapmadan bütün gücümle çalıştım. O süreçte Siirt’in temel ve önemli sorunlarını çözme konusunda elimden gelenin fazlasını yaptığıma inanıyorum. Allah’ın lütfuyla 2018 Genel Seçimlerinde yeniden milletvekili seçilerek çok sevdiğim Siirt’e ve Siirt halkına yeniden hizmet etmeyi Allah bana nasip etti. Önümüzdeki süreçte Siirt’in temel sorunlarına çözüm bulma noktasında bütün gücümle çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bildiğiniz gibi Çalışma,. Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığının kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırmak üzere geçici süreli Toplum Yararına Programı uygulaması bulunmaktadır. Şu anda merkez ve ilçelerde toplam 1600 kişinin işlemleri bitirilmiş ve bu kişiler işe başlamıştır.

Önümüzdeki günlerde merkez ve ilçeler olmak üzere 1500 kişinin daha toplum yararına programı kapsamında çalıştırılmak üzere İŞKUR aracılığıyla başvuruları alınacaktır. Bu işçi alımı sürecinde yaşanan sorunlar, dedikodular, şikâyetler bütün zamanımızı almakta, bizim Siirt’in temel ve kalıcı sorunlarına çözüm bulma konusunda enerjimizi ve dikkatimizi bu sorunlara odaklanmamızı olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu nedenle bütün olumsuzlukların önüne geçmek için önümüzdeki günlerde Çalışma ve İş Kurumu üzerinden alımı gerçekleştirilecek altı ay süreli geçici işçi alımı ile ilgili Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğüyle gerekli görüşmeleri yaparak, yapılacak olan alımın Noter kurasıyla yapılması için ortak görüş birliğine vardık.

Merkez 780 kişi, Kurtalan 200 kişi, Baykan 150 kişi, Şirvan 100 kişi, Tillo 20 kişi, Eruh 100 kişi, Pervari 150 kişi

Siirt Halkına Saygılarımla
Osman ÖREN
SİİRT MİLLETVEKİLİ

Bu haber toplam 4660 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
11 Yorum