1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Osman Ören ile Siirt halleri
Osman Ören ile Siirt halleri

Osman Ören ile Siirt halleri

Siirt Milletvekili Osman Ören, Ankara’daki anılarını anlatırken dinleyenler “iyi niyeti suistimal” olarak değerlendirdi.

A+A-

21 Temmuz Perşembe günü memleketine gelen Siirt Milletvekili Osman Ören, Güres caddesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretler bugüne kadar alışılmışın ötesindeydi. Bugüne kadar milletvekillerini kapıdan “Hayırlı işler” diyerek arkasında kalabalık bir heyetle görmeye alışık olan Siirtliler bu sefer şaşırdılar. Sıradan bir vatandaş gibi dolaşan Siirt Milletvekili Osman Ören, Güres caddesindeki bir eczanenin önünde hemşehrileriyle sohbet etti.

Yaklaşık 1,5 saat hemşehrileriyle sohbet eden Ören, bir türlü yerine oturamadı. Zaman zaman yoldan geçenlere de takılan Ören’e vatandaşların ilgisi yüksekti. Milletvekili seçildikten sonra Ankara’da yaşadığı ilginç bazı anılarını anlatan Ören, kendisini dinleyenleri güldürdü. İşte o anılarından bazıları:

“KESSİPTU, KESSİPTU”

Gece 24.00’e doğru bir öğrencim beni aradı. Telefonu açtığımda “Kessiptu, kessiptu” (kazandım, kazandım”) şeklinde sevinçten bağırıyordu. “Hayırdır, ne oldu?” diye sorduğumda, “hocam annemle iddiasına girdik. Osman hocaya telefon açıcam, telefonuma bakacak mı bakmayacak mı diye iddiasına girdik. Annem bakmaz demişti. İddiayı ben kazandım” dedi.

“SABAH 06.00’DA NE YAPTIĞIMI MERAK ETMİŞ”

Osman hoca anlatmaya devam ediyor: “Bir gün sabah 05.30-06.00 sıralarıydı. Bir güzel uyuyordum ve telefonum çaldı. Arayan Siirt’ten bir hemşehrimizdi. Telefonu açtım biraz da endişeli bir şekilde, “hayırdır inşallah?” dediğimde cevaben ‘Valla hocam sizi merak ettim ne yapıyorsunuz diye’” dedi.

ADAMA ZORLA TELEFON KAPATTIRACAKLAR

Ören’in gülümseyerek anlattığı bu anılarını dinleyenler “iyi niyeti suistimal” olarak değerlendirdiler.

 

Bu haber toplam 4126 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!