1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Örnek Okul, Örnek Seçim
Örnek Okul, Örnek Seçim

Örnek Okul, Örnek Seçim

Örnek Okul, Örnek Seçim... Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Okul Öğrenci Temsilcisi Başkanlığı Seçimi” yapıldı.

A+A-

Örnek Okul, Örnek Seçim

                İmam Hatip Lisesi öğrencileri, büyüklerine “örnek” olacak bir şekilde ve son derece demokratik davranışlar sergileyerek seçim atmosferinin ideal bir ortamda gerçekleşmesini sağladılar. Okul Müdürü M. Fatih ALP’in görevlendirdiği Müdür Yardımcısı Fatih GÖZTOK gözetiminde gerçekleşen seçimlerde her detay düşünülmüş ve sanki Türkiye Genel Seçimi yapılıyor gibi bir hava oluşturulmuş.

                Propaganda süresini iyi değerlendiren aday öğrenciler, ayağı yere basan ve hamasetten uzak vaatleriyle siyasetin temiz yüzünü bizlere bir kez daha gösterdiler. Birebir seçim çalışmalarının yanı sıra öğle tatili sırasında toplu olarak da arkadaşlarına hitap etme imkanı bulan adaylar samimi ve dürüst tavırlarıyla dikkat çekti.

SİİRTLİLER.NET

                Ali İhsan ÖZDEMİR ve Reşit ÖZTÜRK ve Mustafa TAYFUR’un aday olduğu seçimler, oldukça çekişmeli geçti. Üç adayın yarıştığı seçimlerde ipi göğüsleyen Kurtalanlı Mustafa TAYFUR oldu. Seçimi kazandığını öğrendiği an Mustafa TAYFUR’un diğer aday Ali İhsan ÖZDEMİR ve Reşit ÖZTÜRK’e dönerek “Ben kazanmış olabilirim ama yine sizinle birlikte çalışıp okulumuzu daha da güzelleştireceğiz” demesi, gerçekten takdire şayandı.

                Seçimlerin bir başka güzelliği ise okulda yatılı olan ve Bitlis, Diyarbakır, Şırnak, Silopi, Van, Mardin, Maraş gibi şehirlerden gelen öğrencilerin demokratik haklarını gayet olgun bir şekilde kullanmalarıydı.

                Seçimler, afişli ve sözlü propaganda araçlarının kullanılması açısından da örnek olarak gösterilecek türdendi.

                Siirt İl Merkezi Başkanlığını da kazanan Mustafa TAYFUR’a yakında yapılacak İl Geneli Seçimlerinde başarılar dileriz.

SİİRTLİLER.NET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Bu haber toplam 3243 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!