1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Orhan Danış’ın sosyal mekan projesi
Orhan Danış’ın sosyal mekan projesi

Orhan Danış’ın sosyal mekan projesi

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’na müdür olarak atanan Orhan Danış, okulun arka bahçesini halka açık sosyal bir mekana dönüştürmek istiyor.

A+A-

Aydınlar (Tillo) Halk Eğitim Merkezi Müdürü olan Orhan Danış, 3 yıl önce kurucu müdürü olduğu Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’na müdür olarak atandı.

Sabahçı ve Öğlenci olmak üzere toplam 104 öğrencisi bulunan anaokuluyla ilgili Orhan Danış, Siirtliler.Net’e şu bilgileri verdi:
 
“Vilayetler Hizmet Birliği’nin merkezi Ankara’dadır ve emekli valilerin üye olduğu bir kuruluştur. 3 yıl önce dönemin valisi Necati Şentürk ile Birlik arasında bir protokol imzalandı. Protokolle birlikte ilimiz Siirt’te 2 anaokulu kuruldu.  Şu an Kooperatif mahallesinde bulunan anaokulumuzda okul öncesi eğitim veriliyor ve 3-4-5 yaş grubu toplam 104 öğrencimiz var.”
 
Anaokulunun personel, hizmetli ve idarecilerinin maaşları dışında tüm giderler okulun aile birliğinin çabaları ve okul idaresinin kişisel gayretleriyle karşılanıyor.
 
DANIŞ’IN HALKA AÇIK SOSYAL MEKAN PROJESİ
 
Öte yandan anaokulu müdürü Orhan Danış’ın halka açık sosyal mekan projesi bulunmaktadır. Danış, bu projesiyle ilgili şu bilgileri verdi: “Okulumuzun arka bahçesindeki alana bir lise yapılması söz konusu. Bu konuyu Sayın Valimiz Ahmet Aydın ile görüştüm ve şayet okulumuzun arka bahçesi lise olarak değerlendirilmeyecekse Bakanlığın ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Belediye ve Çevre Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yap-işlet-devret modeliyle halka açmak istediğimi belirttim. Yani arka bahçemizdeki geniş alanda park yapılacak. İçerisinde süs havuzları, küçük büfe, oturma bankları yer alacak. Bu konuyu Sayın Valimize arzettim.”
 
anaokulu1.jpg
 
anaokulu2.jpg
 
anaokulu3.jpg
 
anaokulu4.jpg
 
anaokulu5.jpg
 
anaokulu6.jpg
 
anaokulu7.jpg
Bu haber toplam 5155 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!