1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Organize Çuvallama
Organize Çuvallama

Organize Çuvallama

Geçtiğimiz hafta Belediyelere yolsuzluk iddiasıyla operasyon yapan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize şube müdürlüğü tek kelimeyle çuvalladı.

A+A-

Yolsuzluk, Rüşvet, Nitelikli Dolandırıcılık ve İhaleye Fesat karıştırma iddiasıyla geçtiğimiz hafta içinde Siirt, Eruh, Kurtalan ve Gökeçebağ belediyelerine düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 38 kişiden 6’sı tutuklanarak Siirt F Tipi Cezaevine gönderilirken 32 tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alınan bilgilere göre tutuklanan 6 kişinin de İl Özel İdaresi ihalelerine fesat karıştırma iddiasıyla tutuklandı.

 

Sabahın erken saatlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonla birçok kişi gözaltına alınırken yüzlerce dosyaya da el konulmuştu. Gözaltına alınan şüpheliler hâkim karşısına iddia edilen Rüşvet, Yolsuzluk, Nitelikli Dolandırıcılık yerine çete kurma iddiasıyla çıkarıldı. Yapılan operasyon sonucunda hâkim karşısına çıkarılan şüphelilere isnat edilen suçlar yer almadığı için hâkim tarafından dava süresince tutuksuz yargılanmalarına karar verildi.

 

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize şube müdürlüğü tarafından uzun süredir sürdürülen çalışmalar sonrasında yapılan operasyonun yeterli bilgi ve delillerin olmaması Organize Şube Müdürlüğünün çuvalladığı yorumlarını getirdi.

Bu haber toplam 5156 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!