1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ören’e, eski Devlet hastanesi arazisini sorduk
Ören’e, eski Devlet hastanesi arazisini sorduk

Ören’e, eski Devlet hastanesi arazisini sorduk

Siirtliler.NET ile SiirtHaberleri.com ortak röportajda, Eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan TOKİ konutlarını sorduk. Siirt Milletvekili Osman Ören cevapladı.

A+A-

Siirtliler.NET ile SiirtHaberleri.com’un ortak röportaj yaptığı Siirt Milletvekili Osman Ören’e birçok konuda sorular yöneltildi. Sorulardan birisi de kamuoyunun merak ettiği ve konut yapılması yönünde genel görüşün olduğu eski Siirt Devlet Hastanesi’nin arazisiyle ilgiliydi.

Vatandaşlar tarafından TOKİ konutları yapılması yönünde bir talep olduğunu hatırlatan Ören, şu değerlendirmelerde bulundu:

“2011’de TOKİ evleri yapılmıştı. Organizenin hemen karşısındaki arazide. Fakat pek teveccüh olmadı oraya. Milletvekili seçildikten sonra vatandaşlarımızın talepleriyle TOKİ’yle irtibata geçtik ve şuan Eruh Çevre yolunun arka tarafında  355 konut ihale edildi. Yılbaşına kadar camisiyle, okuluyla, sosyal alanları ve ticaret merkeziyle birlikte hizmete açılacağı söylendi. 2+1 evler, 3+1 evler olacak orada. Şuan 7-8 bloğun k abası bitmek üzere. Yol sonuna kadar konutların teslim edileceği bildirildi. Yeterli mi hayır değil ama 355 konut şimdilik iyi bir sayıdır.

O ARAZİ TOKİ’NİN ARAZİSİ

Eski Devlet Hastanesinin yerine yeni bir Devlet Hastanesi yaptırdık. TOKİ eski devlet hastanesinin arazisini ve beraberinde Diyaliz Merkezi’ni hastane karşılığında aldı. Diyaliz Merkezi’ni TOKİ yıktıracaktı fakat yaptığımız görüşmeler sonucunda bundan vazgeçildi. Eski SSK’Yı da Halk Sağlığı Merkezi’ne verdik.

Eski Devlet Hastanesi’nin yeri TOKİ’nindir. TOKİ oraya sosyal konut yapacak. TOKİ’nin en önemli özelliği hazineden para almadan konut yapmaktır. O araziyle ilgili Emlak Konut’a başvurduk. Bir inceleme ekibi gönderdiler ve incelemelerin ardından oraya yapılacak konutların Siirt’teki vatandaşlara pahalıya geleceğini söylediler. O yüzden TOKİ’nin oraya konut yapması için müracaatlarda bulunduk ve böylece vatandaşın alım gücü daha da kolaylaşacak.” 

Bu haber toplam 4413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!