1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Ören: “Siirtliler Federasyonunu İnşallah Kuracağız.”
Ören: “Siirtliler Federasyonunu İnşallah Kuracağız.”

Ören: “Siirtliler Federasyonunu İnşallah Kuracağız.”

Üniversite gençliğiyle İstanbul’da bir araya gelen Osman Ören’in açıklamaları pür dikkat dinlenildi.

A+A-

20 Mayıs Pazar günü İstanbul’da Siirtli üniversite gençliğiyle bir araya gelen Siirt Milletvekili Osman Ören’in konuşmaları umutları bir kez daha arttırdı. 

 
KISA BAŞLIKLAR
 
Zihniyet değişikliği projem gerçekleşirse 81 vilayet arasında ilk 10’a gireriz.
 
Siirtlileri bir araya getirme konusunda rehber insanlar şart. 
 
Yenilikçi olun ama asla geleneklerinizi inkar etmeyin.
 
Siirtliler federasyonunu inşallah kuracağız.
 
 
Ören, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
 
“Üniversite gençliğiyle buluşma programının ilkini Ankara’da yaptık. İkincisini İstanbul’da düzenliyoruz. İnşallah üçüncüsünü de Siirt’te yapacağız. Ben bugün burada Siirt’in geleceğini görüyorum. Adaylık sürecimde bahsettiğim “Zihniyet değişikliği” projem gerçekleşirse Siirt 81 vilayet arasında ilk 10’a girecektir. Ama bu tek başıma benimle olmaz. Beraberlik şart. Ne yazık ki bizler uzaktan birbirimizi çok seviyoruz ama bir araya geldiğimizde başarılarımızı baltalıyoruz. 
 
Milletvekili seçildiğimden bugüne kadar özellikle “Siirtliler niye bir araya gelemiyor?” sorusuyla çok muhatap oluyorum. Bununla ilgili sürekli zihin yoruyoruz. Herşey parayla değil. Gönül çok önemli. Bir araya gelme konusunda gönülden çalışacak insanlara, bu konuda rehberlik yapacak insanlara ihtiyacımız var. Örneğin Eyüp Güzel gibi. Durmadan Siirtlileri bir araya getirmek için çalışıyor.
 
Sizler hem Siirt’in hem de Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde önemli roller alacak insanlarsınız. Bugünkü dostluklarınızın kıymetini bilin. Sizden rica ediyorum lütfen Siirt’i, memleketinizi unutmayın. Kendinizden asla taviz vermeyin. Örfünüzden, kimliğinizden, dilinizden ve hiçbir şeyinizden taviz vermeyin. Hiçbir zaman insanlar, kendilerini değiştirmeye çalışanlardan zevk almazlar. Yenilikçi olun ama asla geleneklerinizi inkar etmeyin.
 
Üniversite gençliği olarak sizlerle buluşma programlarımıza başladık. Bürokraside ve iş dünyasında da bu tür buluşmalara başlayacağız. İnşallah önümüzdeki zamanlarda bir araya gelmek için federasyon gibi bir çatıyı da kuracağız.”
 
orenist7.jpg
Bu haber toplam 2608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!