1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ören; Öğretmenlerimiz Fedakârlığın Örnekleridir
Ören; Öğretmenlerimiz Fedakârlığın Örnekleridir

Ören; Öğretmenlerimiz Fedakârlığın Örnekleridir

24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile eski bir eğitimci olan Siirt Milletvekili Osman Ören kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

Kıymetli Meslektaşlarım;

Öğretmenler Gününü; Öğretmenlerimize minnet duygularımızın yoğunlaştığı, öğretmenlerin kendi aralarındaki bağı kuvvetlendirmeyi, öğrenci ile öğretmen arasındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmeyi, emekli öğretmenlerimizi saygıyla anmayı, yeni göreve başlayanların da görevlerinin ne kadar kutsal olduğunun bilincine varmalarını amaçlayan, kısaca; fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kere daha düşünüp anlamamızı sağlayan bir gün olarak görüyorum.

Öğretmenlerimizin; ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çağdaş ve demokratik bir eğitim ortamı sunmak, özgür ve bilimsel düşünce yapısına sahip, kişilikli, bilinçli, milli ve manevi değerlerini benimseyen, sorumluluk duygusu gelişmiş fertler olarak yetiştirmek konusunda gerekli duyarlılığı gösterdiklerine yürekten inanıyorum.

Değerli arkadaşlarım,

Bir ülkenin çağdaş ülkeler düzeyine ulaşabilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

Eğitim sorununu çözen ülkeler, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınmış ve ilerlemişlerdir. Kalkınmanın temel şartı, eğitim ve öğretimdir.

Öğretmenlerimizin manevi tatminlerinin yanı sıra layık oldukları değer ve öneme, maddi açıdan hak ettikleri noktaya bir an önce kavuşmalarını diliyor, bu noktada üzerimize düşen görevlerin bilincinde olduğumuzu ifade ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğretmenlerimizin “24 KASIM Öğretmenler Gününü” kutluyor,

Selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Bu haber toplam 1981 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!