1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ören: Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı net bir şekilde aktardık
Ören: Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı net bir şekilde aktardık

Ören: Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı net bir şekilde aktardık

Çankaya’ya çıkan heyeti, Siirt’in kronikleşmiş sorunlarını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Gül notlarını aldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Gül’ün Siirt heyetini son derece sıcak bir şekilde karşıladığını dile getiren Siirt Milletvekili Osman Ören, görüşmeyle ilgili Siirtliler.Net’e şu bilgileri verdi:

 

“Herkes Cumhurbaşkanımıza karşı Siirtlilerin özlemini ve sevgisini ifade etti. Siirt’in mevcut sorunları net bir şekilde masaya kondu. Özellikle Siirt’in çıkmaz sokaktan kurtarılmasıyla ilgili kronikleşen sorunu üzerinde durduk.  Cumhurbaşkanımız dile getirilen konulardan bazılarını not aldı. Bunlar arasında; Pervari-Van-Çatak Karayolu, Siirt-Eruh-Şırnak-Habur karayolu, Demiryolunun Siirt’e kadar uzatılması vardı. Ayrıca Afif bey tarafından Siirtliler.Net Derneğinin son 2 yıldır gündeme getirdiği Anneler Günü’nün Siirt merkezli kutlanılması konusu Cumhurbaşkanımıza iletildi. Bu konunun da Cumhurbaşkanımız tarafından not alındığını gördüm.”

 

HEMEN ARDINDAN KARAYOLLARI’NA GİTTİK

 

Ören, Cumhurbaşkanıyla yapılan görüşmenin ardından Karayolları’na gittiklerini ifade ederek; “Çankaya ziyaretimizin ardından hemen Karayolları Genel Müdürlüğü’ne gittik. Pervari yolu için Özel İdare’ye ödenek çıkarılmasıyla ilgili görüşmelerde bulunduk.” Dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!