1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ören, Ankara’daki öğrencilere “işte bu” dedirtti
Ören, Ankara’daki öğrencilere “işte bu” dedirtti

Ören, Ankara’daki öğrencilere “işte bu” dedirtti

Ankara üniversitelerinde okuyan öğrenciler Osman hocalarıyla bir araya geldi. Güldüler, tanıştılar, heyecanlandılar ve hepsi birden “işte bu!” dediler.

A+A-

Bir özlem ve aradığını bulma ifadesi olarak “işte bu!” diyen 100’ün üzerinde üniversite öğrencisi belki de ilk kez memleketlerinden uzak olmalarına rağmen hep birlikte memleket sıcaklığını teneffüs ettiler. Ören, benzer programın Ankara’daki bürokrat ve akademisyen Siirtlilerle de devam edeceğini bildirdi. Ayrıca üniversite buluşmalarına İstanbul, Diyarbakır ve Eskişehir gibi illerde de gerçekleşeceği planlanıyor.

 

Osman Ören - ankara

 

Ankara’nın çeşitli üniversitelerinde okuyan Siirtli öğrenciler hafta sonunda Siirt Milletvekili Osman Ören’in davetlisi olarak Emek 4.Caddesinde bulunan Öz Urfalı Kebap salonunda bir araya geldiler. Ankara’da ikamet eden çeşitli meslek gruplarından Siirtliler de gecede hazır bulundular. Yemeğin sponsorluğunu ise Adnan Öktüren yaptı. Osman Ören, geceye katılmasa da sponsorluk yapan Adnan Öktüren’e davetlilerin huzurunda teşekkür etti. Programa katılanlar arasında; Prof.Dr.Yasin Aktay, Av.Faruk Sevgili, Botaş’ta Daire başkanı Semih Yüksek, Hakim Hikmet Onat, Eğitimci Süleyman Batur, Sağlık Bakanlığı’nda APK uzmanı Aydın Demir, Müteahhit Burak Binbay, esnaf Servet Olcay, Gelir Uzmanı Servet Aladoz, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık Daire Başkanı Nezir Kahraman, Siirt eski Bayındırlık Müdürü Erdinç Demirel, Av.Umut Dayanan, Av.Doğan Erdem, TRT’den Turgut Kezer.

 

Yemek sonrasında öğrencilerle birlikte davete katılan misafirler tek tek kendilerini tanıttılar. Yapılan konuşmalarda birlikteliğe temas edildi.

 

ÖREN: “BU ENERJİYİ MUHAFAZA EDELİM, SİİRT’E YANSITALIM”

 

Osman Ören: “İleride hepiniz veya büyük bir çoğunluğunuz önemli yerlere geleceksiniz. Birbirinizle mutlaka tanışın. Bu maksatla buradayız zaten. Birbirimize hep birlikte yardımcı olalım. Koçeri, Kürdü ve Arabıyla elele verelim. Siirt’in adı Türkiye genelinde güzel şeylerle anılsın. Siirt’in adı kötü ve üzücü şeylerle gündeme gelmesin. Bugün burada hep birlikte hissettiğimiz enerjiyi muhafaza edelim ve bunu hep birlikte Siirt’e yansıtalım.

 

Ören, Siirtliler.Net’i unutmadı

 

Konuşmasının ardından özel konuklarını tek tek takdim eden Osman Ören, Siirtliler.Net’i unutmadı. Katılımcılara hitaben Ören, “aramızda Siirt’in sesi, gözü, kulağı olan Siirtliler.Net sitemizin sahibi, yöneticisi gazeteci kardeşimiz Eyüp Güzel de burada” ifadeleri alkışlarla karşılandı.

 

AKTAY: “BİRLİKTELİĞİ SAĞLAYALIM FAKAT MEMLEKET ŞOVENİSTLİĞİ YAPMADAN”

 

Prof.Dr.Yasin Aktay: “Geçmişe nazaran bugünkü imkanlar çok daha geniş. Kendi öğrencilik yıllarımda burs imkanları çok daha zordu ama bugün daha iyi bir durumda. Herkesin cep telefonu var ve iletişim daha kolay. Bizler ailelerimizle mektupla iletişim kurabiliyorduk. Bugünkü durumumuzu daha verimli hale getirebilmenin çabası içerisinde olalım. Siirtlilik kimliğimizi şovenizm boyutuna da getirmeden birlikteliğimizi tesis edelim. Memleket şovenistliği yapmadan, aşırıya kaçmadan birliktelik sağlanmalı.

 

ÖĞRENCİLER DERTLERİNİ SİİRTLİLER.NET’E ANLATTILAR

 

Öğrenciler, Ankara’da geçmişten bu yana bulundukları durumları, beklentilerini ve şikayetlerini Siirtliler.Net ile paylaştılar. Öğrencilerin durumuyla ilgili notları bir sonraki haberimizde, Eyüp Güzel’in köşesindeki makalesinden okuyabileceksiniz.Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Osman Ören - ankara 

Bu haber toplam 5268 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!