1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Ören: 28 Şubat’ta Paralel Yapı kuluçka dönemindeydi
Ören: 28 Şubat’ta Paralel Yapı kuluçka dönemindeydi

Ören: 28 Şubat’ta Paralel Yapı kuluçka dönemindeydi

Siirt Milletvekili Osman Ören, 28 Şubat Darbesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Paralel Yapının o dönemde kuluçka dönemini tamamladığını söyledi.

A+A-

Siirt Milletvekili Osman Ören, 28 Şubat Darbesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi:


Demokrasinin ayaklar altına alındığı, askeri vesayetin halkın iradesini yok saydığı ve bu iradenin üzerinden tanklarla geçtiği kara günden bu yana 18 yıl geçti.

Bazı kesimler tarafından Post-Modern darbe olarak adlandırılan olay, ordu ve bürokrasi merkezli oligarklar tarafından bir tehdit algılamasıyla Milletimize ve alenen de başörtüsüne karşı yapılmıştı. 

O günlerde Paralel yapı, kuluçka dönemini tamamlamış ve devlet idaresini ele almaya çalışıyordu. Batı Çalışma Grubu adında örgütlenen bir yapı da, irtica tehdidini öne sürerek Ülkemizde siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda birçok değişikliğe neden olacak bir süreç başlatmıştı.

Fakat, pek çok insanımızı rahatsız ve mağdur eden, Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat sürecine, halkımız gereken cevabı büyük bir Demokrasi dersi ile verdi. Ak Parti kadroları Milletimizin umudu oldu.

Ak Parti hükümetleri sayesinde, bu dönemde yaşanan hak ve hürriyet ihlallerinin ve kayıplarının telafisi için her türlü adımlar atılmıştır. Ve o dönemin mağdur gençleri, çocukları bugün ülkemiz yönetiminde söz sahibidirler. 

28 Şubat, 27 Nisan, 17 Aralık tarihli süreçler; hep aynı zihniyetin ürünüdür. Ak Parti olarak bu tuzakları ve oyunları Milletimizin desteği ile bozmaya devam ediyoruz. Milletimiz bu ihanetleri unutmadı ve unutmayacaktır. 

Saygılarımla.
Osman ÖREN
Siirt Milletvekili

Bu haber toplam 2093 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!